Kasos vėžį išduoda keli aiškūs ženklai: mokėkite juos mintinai

Kasos vėžys yra dešimta pagal dažnumą vėžio forma, o kai kurie šaltiniai rodo, kad šios ligos atvejų daugėja. Vis dėlto kai kurie rizikos faktoriai yra pakeičiami, todėl kasos vėžio pavojų galima sumažinti.

Kasos vėžys paprastai neaptinkamas iki pat vėlyvųjų stadijų, nes jį diagnozuoti sudėtingą, todėl labai svarbu iškart pajutus simptomus kreiptis į savo šeimos gydytoją. Kasos vėžiu laikomas bet kurioje kasos, viršutinėje pilvo dalyje esančio organo, vietoje aptiktas vėžys, rašoma express.co.uk.

Amerikos vėžio asociacija teigia, kad rūkymas yra vienas svarbiausių kasos vėžio rizikos faktorių. Asociacija skelbia: „Kasos vėžys du kartus dažniau pasitaiko rūkantiems žmonėms, lyginant su tais, kurie niekada nerūkė.“

Iš tiesų, pastebima, kad maždaug 25 procentai visų kasos vėžio atvejų laikomi sąlygotais rūkymo, tačiau metus rūkyti kasos vėžio rizika ima mažėti. Taip pat yra ir kitų rizikos faktorių, nors taip pat pastebima, kad užtikrinto būdo užkirsti kelią kasos vėžiui nėra.

Kuo mažiau raudonosios ir apdorotos mėsos

Amerikos vėžio asociacija rekomenduoja laikytis sveikos mitybos, kurioje būtų gausu vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų, ir kuo mažiau raudonosios ir apdorotos mėsos, cukringų gėrimų bei pusfabrikačių.

„Cleveland Clinic“ skelbia, kad svoris aplink liemenį gali būti rizikos faktoriumi, net jei viršsvoris jums nenustatytas. Be to, taip pat pavojų kelią sausam drabužių valymui bei metalo apdorojimui naudojami milteliai.

Skaičiuojama, kad vidutiniškai per gyvenimą tikimybė susirgti kasos vėžiu yra viena iš 64. Kasos vėžys gali nepasižymėti jokiais simptomais, arba jie gali būti labai sunkiai pastebimi, todėl kartais jis vadinamas „tyliąja liga“. Vis dėlto, yra keletas ženklų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.

Savo simptomų dienoraštį galite atsinešti pas gydytoją, kad nieko nepamirštumėte. Jei pajutote tam tikrus simptomus, tai dar nereiškia, kad tikrai sergate kasos vėžiu, bet geriau apie viską papasakoti savo gydytojui.

Kasos vėžys gali sukelti geltą

Kasos vėžys gali sukelti geltą, jei yra blokuojamas tulžies kanalas. Jei pasireiškia gelta, jūsų šeimos gydytojas jus skubiai turėtų nukreipti kompiuterinei tomografijai. Pelno nesiekianti organizacija „Pancreatic Cancer UK“ skelbia: „Pasireiškus kasos vėžio simptomams, kurių negalite paaiškinti ir kurie nepraeina keturias savaites ar ilgiau, kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Jei jums pasireiškia gelta, į šeimos gydytoją kreipkitės kuo greičiau.“

Ta pati organizacija aiškina, kad gelta laikomas paprastai baltų akių obuolių pageltimas, o taip pat pageltusi oda, patamsėjęs šlapimas, blyškios spalvos išmatos bei odos niežėjimas. „Pancreatic Cancer UK“ skelbia: „Kasa vaidina svarbų vaidmenį maisto virškinime ir cukraus kiekio kraujyje reguliavime. Kasos vėžys gali tai paveikti, o taip pat dėl jo žmogus gali sulysti.“

Kiti kasos vėžio simptomai

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba skelbia, kad kiti kasos vėžio simptomai yra apetito nebuvimas, nuovargis, energijos trūkumas arba stiprus karščiavimas, karštis ir drebėjimas.

Kita simptomų grupė gali paveikti virškinimą – gali pykinti ar prasidėti vėmimas, diarėja ar vidurių užkietėjimas, kiti tuštinimosi pokyčiai, skausmas viršutinėje pilvo dalyje ar nugaroje, kiti su ne virškinimu siejami simptomai, pavyzdžiui – pilvo pūtimas. Daugelis šių negalavimų yra labai dažni ir juos sukelti gali daugelis įvairių priežasčių, bet pasitikrinti vis tiek verta, nes jei šiuos simptomus jaučiate dėl vėžio, tuomet jį aptiksite anksti ir vėžys bus pagydomas.

Pelno nesiekianti organizacija „Pancreatic Cancer UK“ skelbia: „Kai kuriems žmonėms pas savo šeimos gydytoją apsilankyti tenka keletą kartų, kol jie gauna diagnozę.  Jei patiriate nepaaiškinamus simptomus, kurie nepraeina keturias savaites ar ilgiau, ir vėl eikite pas savo šeimos gydytoją, kol gausite aiškią diagnozę arba nukreipimą tyrimams, kad tiksliai išsiaiškintumėte, kas sukelia jūsų jaučiamus negalavimus.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer