Galas Xi Jinpingo ir Putino draugystei? Kinija jau dabar keičia taktiką

Kinija supranta, kad šalies lyderio Xi Jinpingo išreikštas tam tikras tarpusavio solidarumas su Rusijos diktatoriumi Vladimiru Putinu buvo nesėkmingas, todėl tai gali reikšti, kad Xi Jinpingo valdymo era Pekine baigsis ir jis nebus išrinktas 3 kartą šalies lyderiu, rašo UNIAN.

Šiuos pareiškimus televizijos „Espresso“ eteryje išsakė ekonomistas Ivanas Usas. „Egzistuoja tam tikra teorija, kad gludūs Kinijos lyderio ryšiai su V. Putinu gali lemti tai, jog Xi Jinpingas netaps šalies lyderiu trečiąjį kartą.

<…> Dabar, rodos, Kinija pamažu keičia savo išankstinę poziciją dėl Rusijos, kai Kremliui nepavyko pasiekti karinės invazijos tikslų [Ukrainoje]. Todėl Kinija valdžios organai stengiasi pademonstruoti tikrą nepritarimą Rusijos veiksmams. Mes matome, kad V. Putinas dėl bipiločių orlaivių įsigijimo išvyko ne į Kiniją, bet į Iraną, nors Pekino kariniai dronai yra daug kartų geresni. Be to, Kinija taip pat, pasitelkdama Kazachstaną, siunčią žinutę, kad šalis nepalaikys Kremliaus grindžiamos politikos“, – kalbėjo ekspertas.

Rusijos pajėgoms apšaudžius Mykolajivą žuvo vienas žmogus

Rusijos pajėgoms sekmadienį apšaudžius Ukrainos pietinį Mykolajivo miestą žuvo vienas žmogus, pranešė pareigūnai.

„Liepos 31-osios naktį, po 1 val. ir ryte apie 5 val. Mykolajivas buvo smarkiai apšaudytas. Preliminariai vienas žmogus žuvo ir du buvo sužeisti“, – platformoje „Telegram“ pranešė regiono administracijos vadovas Vitalijus Kimas.

„Per apšaudymus buvo apgadinta nemažai infrastruktūros objektų. Tarp jų – viešbutis, sporto kompleksas, dvi švietimo įstaigos ir automobilių remonto dirbtuvės. Taip pat buvo apgadinta gyvenamųjų pastatų“, – pridūrė jis.

Anksčiau Mykolajivo meras Oleksandras Senkevyčius sekmadienį surengtą apšaudymą pavadino didžiausiu nuo pat vasario 24-osios, kai į Ukrainą įsiveržė Rusijos pajėgos.

„Buvo sugriauta nemažai objektų, apgadinti gyvenamieji namai. Vietose, kur nukrito sviediniai, kilo keletas gaisrų. Ten dirba gelbėtojai. Renkame išsamią informaciją“, – pridūrė jis.

Atakų taip pat surengta šiaurės rytiniuose Charkivo ir Sumų regionuose, esančiuose netoli fronto linijos.

„Šiandien įvyko virtinė sprogimų… pranešama, kad apgadinti keli pastatai“, – sakė antro pagal dydį Ukrainos miesto Charkivo meras Ihoris Terechovas.

Sumų regiono administracijos vadovas Dmytro Žyvyckis pranešė, kad šeštadienio vakarą per maždaug 50 rusų pajėgų smūgių vienas žmogus žuvo ir du buvo sužeisti.

Donecko srities, kurioje Maskva vykdo daugiausia atakų, administracijos vadovas sakė, kad šeštadienį per apšaudymą žuvo trys civiliai gyventojai, o dar aštuoni buvo sužeisti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer