Kubos zoologijos sode – retas Bengalinis tigras: išgyveno vienintelis iš vados

Viename Kubos zoologijos sode pasaulį išvydo mielas ir retas Bengalinis tigriukas. Mažylis išgyveno vienintelis iš keturių kačiukų vados. Deja, ir to vienintelio nenori prižiūrėti jo mama Fiona. Tad juo rūpinasi sodo prižiūrėtojai.

Pūkų kamuoliukas dar nė nemoka dorai išsilaikyti ant keturių letenų, tad visomis jėgomis bando prisišaukti pagalbos. Havanos zoologijos sodo darbuotojų ilgai laukti nereikia – išgirdę ciepsėjimą tuoj ateina ir pamaitiną mažąjį rėksnį. O pavalgius pieno jau ir balselis sustiprėja.

„Mes juo labai rūpinamės. Visi prižiūrime, stebime, kaip sekasi, maitiname pienu. Labai stengiamės, nes norime, kad mažylis išgyventų“, – kalba zoologijos sodo prižiūrėtoja Maria Karla Gutierrez.

Kubos zoologijos sodo naujausias gyventojas – ypatingas. Bengalinis tigriukas gyvas liko vienas iš keturių kačiukų vados. Tigrė atsivedė nesveikus mažylius. O ir šis vienintelis išgyvenęs – mažesnis nei įprasta. Tigriuko mama Fiona nusprendė jo neauginti, tad dabar mažyliu rūpinasi sodo darbuotojai.

„Maitiname jį pienu kas 3 val. kaip ir kūdikį. Stengiamės, ir skatiname jį gadinti orą ir tuštintis, kol pats išmoks“, – pasakoja M. K. Gutierrez.

Darbuotojai stengiasi, mat kone 20 metų jiems nepavyko išvesti nė vieno tigro sode. Tik pernai po ilgos pertraukos tigrės Fionos ir jos draugo tigro Garfieldo pastangų dėka pasaulį išvydo keli tigriukai, o šiemet šis – vienintelis.

„Mama nenorėjo prižiūrėti mažylio, todėl tenka prižiūrėti specialiame skyriuje. Pažiūrėsime, kaip jam seksis“, – kalba veterinaras Angel Cordero.

Kadaise bengalinių tigrų pasaulyje buvo gausu. Daugiausia Bangladeše, Indijoje ir Nepale. Dabar beliko 2,5 tūkst. įspūdingų katinių mažėja dėl brakonieriavimo ir miškų kirtimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer