Laima Lapkauskaitė – apie gimtadienį, kasdienybę ir nematomą savo pusę: „Nemoku gyventi dėl savęs“

Muzikos vadybininkė ir pedagogė Laima Lapkauskaitė liepos 6-ąją mini ne tik Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, bet ir savo gimtadienį. Pajūryje šiuo metu esančiai moteriai šventinė diena nusimato įtempta – iš pradžių Šventojoje laukia koncertas, o vėliau – vakarienė su ją atvykusiais pasveikinti draugais ir giminėmis. Kiekvienais metais Laima pasižada nebešvęsti gimtadienių, tačiau, kaip pati sako, juk negali pabėgti nuo savo artimųjų. „Kad ir kur bebūčiau, jie vis tiek mane susiranda“, – džiaugėsi ji.

Savo amžiaus nenorinti akcentuoti L. Lapkauskaitė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad greitai bėgantys metai džiaugsmo neatneša, tačiau moteris stengiasi mėgautis kiekvienu etapu ir vertinti galimybę gyventi. Kaip sakė pati Laima, kiekvieni metai – dovana iš aukščiau.

„Juk kiek būna žmonių, kuriems labai mažai to gyvenimo skirta. Žinoma, tos labai geros nuotaikos, didelio džiaugsmo mano gimtadieniuose jau nebūna. Tiesą sakant, jau net neįsivaizduoju savo gimtadienio su šokiais ir trankia muzika. Darausi ramesnė. Nors mano šventėje visada būna jaunų žmonių, norisi tik ramiai pasėdėti, pasidalinti prisiminimais, o tai turbūt jau rodo, kad nebe jaunystė širdy“, – sakė L. Lapkauskaitė.

Kaip pasakojo žinoma moteris, nors praėję metai kiek apkartino nuotaikas dėl neramumų pasaulyje, gyvenime didelių pokyčių neįvyko. Laimos kasdienybėje ir toliau darbai veja vienas paskui kitą – muzikos pedagogė dirba meno mokykloje, daug laiko praleidžia ir koncertiniuose turuose su savo kolektyvu.

„Būna, kad bėgant metams žmonėms visko mažėja – ir darbų, ir dėmesio. Tačiau man nieko nemažėja. Net žiūriu į šios vasaros grafiką ir galvoju, kokia ji užimta, kiek daug įvairių renginių ir koncertų. Manau, kad ta veikla, užimtumas ir jutimas, kad esu kažkam reikalinga, jaunina žmogų, suteikia jėgų ir reikia tuo džiaugtis“, – įsitikinusi ji.

Nors L. Lapkauskaitės dienos darbingos, o ir energijos jai netrūksta, moteris pripažįsta, kad kartais reikėtų stabtelti. Laima atvira – ji nemoka skirti laiko sau, einant gatve pastebėti pražydusių gėlių ar kito kasdienybės grožio.

„Mano problema yra ta, kad nemoku gyventi dėl savęs. Kita vertus, neseniai po ilgo laiko buvau peršalusi, sirgau plaučių uždegimu ir dvi savaites sėdėjau namuose. Galvojau, kad išeisiu iš proto, nesu pratusi taip. Nejaučiu poreikio visą savaitę sėdėti namuose su knyga rankose. Kadangi gyvenu viena, aš nuolat būnu su savimi, todėl man reikia žmonių, darbų. O kai būnu viena, kartais tikrai labai liūdna, bet mane gelbsti mano mielas šuniukas“, – atskleidė moteris.

L. Lapkauskaitė ne kartą yra apibūdinusi save kaip reiklią, auklėtiniams griežtą pedagogę. Tačiau Laima neslepia, kad tai – tik viena jos pusė, už kurios slypi visą gyvenimą lydintis jautrumas. Ji pripažįsta turinti savybę į viską reaguoti perdėtai jautriai, kiekvieną problemą pernelyg išpūsti. Visgi moteris tikino, kad pavydi žmonėms, gebantiems atsiriboti nuo nereikalingos informacijos ir stengiasi to mokytis pati.

Nors Laima nevengia auklėtiniams pasakyti griežto žodžio, muzikos vadybininkė įsitikinusi – vaikai ją myli ir jaučia jos meilę jiems: „Gali būti reikli, griežta, bet jie jaučia, ar tu tai darai su kažkokiu gerumu širdyje, ar iš pasiutimo. Aišku, su metais mano reiklumas mažėja, darausi minkštesnė. Kas mane pažįsta, žino, kad esu jautrus žmogus, labai mylintis tuos, kurie mane supa.“

L. Lapkauskaitė neslepia esanti vieniša, tačiau, kaip pati sako, ji tikrai nesijaučia palikta viena. Moteris džiaugiasi draugystėmis su artimomis draugėmis, palaiko ryšius su pusseserėmis, neretai susiskambina ir su buvusiomis „Mokinukėmis“, o vienas geriausių įvertinimų jai – gražūs santykiai su mokinių tėvais. Pasak pašnekovės, ji dažnai bendrauja su vaikų mamomis, o viena iš jų Laimai paskambina kone kas antrą dieną.

Visgi L. Lapkauskaitė pripažįsta, kad dirbti su šiuolaikiniais vaikais – tikras iššūkis: „Jie yra labai laisvi, turintys savo nuomonę ir priėjimas prie jų dabar turi būti visiškai kitoks. Nebeužtenka sutrepsėti koja ar griežtesnį žodį pasakyti. Reikia būti gudriam vadovui, kad sugebėtum tą vaiką sudominti. O kiek išdaigų jie man iškrečia! Neseniai dalyvavome festivalyje, kuriame vieno pasirodymo metu jie išėjo į sceną ir darė bet ką. Kažkas kalbėjosi, kažkas vos nesusimušė, kažkas savo sijoną demonstravo. Mano akys buvo išpūstos. Iššūkių ir veiklos tikrai būna, bet jų laisvė mane „veža“ ir žavi.“

Pasidomėjus, ko Laima norėtų sau palinkėti sukakties proga, ji nesuabejojo: „Sveikatos, sveikatos ir dar kartą sveikatos. Aš buvau ilgą laiką nesirgusi, bet neseniai peršalau ir labai išsigandau, pradėjau galvoti, kad jau imunitetas silpsta. Žinote, tiek metų buvau nesirgusi, o dabar teko dvejoms savaitėms darbus pristabdyti. Reikia sportuoti, rūpintis savimi, puoselėti sveiką gyvenimo būdą. Labai stengiuosi tą daryti.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer