Palanga jau braška: poilsiautojų negąsdina net ir rekordinės kainos, gelbėtojai įspėja apie pavojus

Artėjant Mindaugo karūnavimo dienai ir ilgajam savaitgaliui Palanga jau braška per siūles. Kambarių viešbučiuose rasti jau dabar sunku, o rytoj bus nebeįmanoma – atšauna verslininkai. Kavinės ir barai žada poilsiautojams sumažinti rekordines maisto kainas. O gelbėtojai įspėja – ilgąjį savaitgalį jūra bus labai pavojinga.

Palangoje žmonių minios pastebimos dar net neprasidėjus ilgajam savaitgaliui. Ketvirtadienį – Mindaugo karūnavimo diena, tad daug lietuvių pasiėmė laisvą penktadienį ir net keturiom ar daugiau dienų plūstelėjo į Palangą.

„Pasivaikščiosim, pakelsim Palangos BVP, išleisim pinigų ir tiek“, – TV3 žinioms pasakojo Palangoje su žmona poilsiaujantis vyras.

Kita kalbinta moteris teigė, kad į Palangą poilsiauti vyksta kone kasmet.

„Smagu visada atvažiuoti, aplankyti. Pabūti, atgauti jėgas. Atvažiuojam kiekvienais metais. Būnam, atostogaujam. Džiaugiamės jūra, kad turim“, – teigė poilsiautoja.

Verslininkai sako, kad laisvų kambarių artimiausios keturioms dienoms rasti jau sunku, o ryt bus neįmanoma.

„Džiaugiamės labai, kad užimtumas yra tikrai labai geras. Siekiam šią dieną 99 procentus, manau, rytdienai jau pagal tiek, kiek žinau, tai yra apie 100 procentų. Taip pat rytoj ir poryt“, – džiaugėsi Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiūtė.

Viešbučių atstovai pasakoja, kad Palangą vėl atrado užsienio turistai. Jų srautai buvo sumažėję dėl pandemijos, o vėliau ir dėl karo Ukrainoje.

„Žinokit, įvairios šalys. Mus labai mėgsta Latvija, Estija – kaimynai mūsų. Vokiečių labai padaugėjo, iš Jungtinės Karalystės atvyksta. Tai tikrai, tikrai plečiasi ratas mūsų svečių iš užsienio šalių“, – tikino L. Taučiūtė.

O lietuviai, anot kavinių atstovų, šią vasarą kitokie nei ankstesniais metais. Prieš užsisakydami maistą ilgai varto meniu.

„Žiūri labiau į kainas. Anksčiau būdavo išlaidaujančių daugiau, dabar žiūri į kainą, žiūri, be abejo, skonį“, – teigė kavinės „Jūros akis“ administratorius Kęstutis Blažys.

Žmonės piktinasi, kad maisto kainos pajūryje išpūstos, o kai kur ir neadekvačios. Kijevo kotletas kai kur kainuoja 8 eurus, šašlykai – 17, paprastas kokteilis su alkoholiu – 15 eurų. Tačiau Palangos kavinių atstovai tą bando paneigti.

„O kainos už save pasako. Jei šaltibarščiai kainuoja… Taip, žiūrim kur jie yra… Šaltibarščiai su bulvėmis 4,79. Čia yra nedaug. Kiek esu girdėjęs, tai, kad Vilniuje, senamiestyje brangiau net galima rasti“, – Palangos kainas gina K. Blažys.

Tačiau didžiąją dienos dalį poilsiautojai leidžia prie jūros. Tiesa, plevėsuojanti ir maudytis draudžianti raudona vėliava drausmina ne visus.

„Šalta, prastinamės, bet raudona vėliava, negalima maudytis. Tai nežinau, gal rizikuosim kažkaip toliau nuėję nuo gelbėtojų“, – vėliavos spalvų nesureikšmino Palangoje poilsiaujantis vyriškis.

Tačiau gelbėtojai tokių juokų nesupranta ir poilsiautojus įspėja – ilgąjį savaitgalį jūra bus labai pavojinga.

„Vėjo nebus tokio didelio, bet nuo vėjo lieka dar audros ir aš vadinu, kada jūra kvėpuoja, ji tada labiausiai yra pavojinga, kada traukia į save. Nustoja vėjas ir, atrodo, nėra didelių bangų, bet į jūrą kas papuola, ji traukia į save, ji bus pati pavojingiausia. Mes paruošėm patrulius vandens motociklais, kurie bus nuolat vandenyje“, – teigė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

O policija įspėja saugotis vagių. Šie atvyko į Palangą ne poilsiauti, o dirbti. Štai ir šią naktį pačiame Jono Basanavičiaus gatvės viduryje ilgapirščiai apšvarino kioskelį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer