Rusų okupantų agonija: skelbia, kad ukrainiečiai susigrąžins Chersono kontrolę

Ukrainiečių ginkluotosios pajėgos Chersono srityje demonstruoja ryškų proveržį. Manoma, kad iki rugsėjo mėnesio šio regiono kontrolė bus perimta iš okupantų. Tuo metu rusų kariuomenė desperatiškai atstatinėja sugriautus tiltus tam, kad galėtų būti perduodama karinė technika, amunicija.

Svarbiausi sekmadienio įvykiai Ukrainoje:

20:27 | Teigia, kad Iranas okupantams perdavė dronų

Rusijos provyriausybiniai socialinio tinklo kalanlai praneša, kad Iranas neva Rusijai perdavė „Shaded 129“ bepiločius orlaivius, rašo UNIAN.

Teigiama, kad dronai buvo plukdomi Kaspijos jūra į Rusiją, o ateityje planuojama, kad karinė technika būtų atgabenama iki pat Ukrainos sienos per Astrachanę ir Volgogradą. 

Šiuo metu žinoma, kad Irano sukurti dronai „Shaded 129“ sukurti pagal Izraelio „Hermes 450“ ir amerikietiškus „MQ-1 Predator“ dronų pavyzdį.  „Shadeda 129“ yra 8 metrų ilgio, o sparnų plotis siekia 16 metrų. Nurodoma, kad toks dronas neva gali pakelti 400 kilogramų krovinį ir ore išbūti iki 24 valandų.

Visgi tokio tipo bepilotis orlaivis dar nėra nė karto išbandyti kare.

19:48 | Ukrainos kariai naudoja technologiškai pažangią karinę techniką

Paviešintos pirmosios fotografijos iš Ukrainos, kuriose matyti, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos jau naudoja priešlėktuvinių raketų sistemas „Stormer HVM“.

Teigiama, kad  „Stormer HVM“ gali aptikti lėktuvus ir sraigtasparnius už 18 kilometrų, o raketa, aptikus taikinį, gali būti paleidžiama greičiau nei per 5 sekundes.

19:29 | Ukrainoje okupantai nužudė žinomą lenkų kovotoją

Lenkų mišrių kovos menų kovotojas Tomekas Valentekas žuvo mūšyje, gindamas Ukrainą nuo įsibrovėlių rusų.

Tai pranešė mišrių kovos menų organizacija MMA Polska.

„Su dideliu liūdesiu gavome informaciją apie Tomeko, kuris, būdamas Lenkijos savanoris, kovojo Ukrainos tarptautinės gynybos legione ir ten žuvo, žūtį“, – rašoma pranešime.

Jie pažymėjo, kad Tomekas Valentekas dalyvavo ir laimėjo antrąjį Glivicuose surengtą MMA čempionatą.

Kaip anksčiau šiandien pranešė UNIAN, tapo žinoma, kad Donbase po pasalos žuvo keturi užsienio kariai. Jų vadas Ruslanas Mirošničenka sakė, kad žuvo Lukas „Skywalkeris“ Liučinas ir Brianas Youngas. Kartu su jais mirė Emile-Antoine Roy-Syrua iš Kanados ir Edward Selander Patrignani iš Švedijos. 

18:53 | Lenkija perduos Ukrainai kovinį droną „Bayraktar“

Lenkijoje organizuota akcija, siekiant surinkti pinigus bepiločiam orlaiviui „Bayraktar“ ir jį vėliau perduoti Ukrainai, pasiekė finišo tiesiąją.

Kaip rašo UNIAN, Lenkijos piliečiai, aukodami pinigus, surinko 22 mln. zlotų (4,6 mln. eurų) tam, kad būtų nupirktas Turkijoje pagamintas kovinis dronas „Bayraktar TB2“.

Pradėtos kampanijos iniciatorius Slavomiras Serakovskis tikino, kad aukoti pinigus žmonės nesustojo net ir po to, kai bepiločiam orlaiviui jau buvo surinkta reikiama suma, todėl sąskaitą, kur yra renkamos lėšos, vis dar bus aktyvi. Vėliau likę pinigai bus pervesti Ukrainai.

18:29 | S. Lavrovas patikino Egiptą dėl grūdų tiekimo

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sekmadienį pradėdamas kelionę po Afrikos šalis, priklausomas nuo maisto importo, dar kartą patikino Egipto lyderius, kad jų užsakymai dėl rusiškų grūdų bus įvykdyti.

„Mes patvirtinome Rusijos grūdų produktų eksportuotojų įsipareigojimus visiškai įvykdyti jų užsakymus“, – sakė S. Lavrovas spaudos konferencijoje, surengtoje po derybų su egiptiečių užsienio reikalų ministru Samehu Shukry.

„Prezidentas Vladimiras Putinas tai pabrėžė neseniai telefonu kalbėdamasis su Egipto prezidentu [Abdel Fattahu] el Sissi”, – sakė S. Lavrovas.

Jo vizitas surengtas Rusijai ir Ukrainai penktadienį pasirašius svarbius susitarimus su Jungtinėmis Tautomis ir Turkija dėl pasaulinės maisto krizės, kurią sukėlė blokuotas grūdų eksportas Juodąja jūra, švelninimo.

Rusijos karinė invazija Ukrainoje paralyžiavo maisto produktų gabenimą iš Ukrainos, kuri yra viena didžiausių kviečių ir kitų javų eksportuotojų.

 

Ukraina prie savo uostų įrengė minų laukus, siekdama apsisaugoti nuo potencialaus Rusijos amfibinio puolimo. Pagal penktadienį Stambule pasirašytus susitarimus Juodojoje jūroje turi būti nustatyti saugūs koridoriai grūdų eksportui iš trijų Ukrainos uostų ir palengvintos sąlygos rusiškų grūdų eksportui išbraukiant jį iš Vakarų sankcijų paketo.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas „prisiėmė atsakomybę už šių neteisėtų suvaržymų, kuriuos Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga įvedė [Rusijos] finansų ir tiekimo grandinėms, panaikinimo“, sakė S. Lavrovas.

Prieš Rusijos invaziją į Ukrainą importas iš šių šalių sudarė 85 proc. viso Egipto kviečių importo.

Vėliau sekmadienį Rusijos diplomatijos vadovas turi susitikti su Arabų Lygos generaliniu sekretoriumi Ahmedu Aboul Gheitu ir kreiptis į 22 šį bloką sudarančių valstybių atstovus, pranešė RT.

Egiptas – daugiausiai gyventojų turinti arabų valstybė – Rusijai vasario mėnesį įsiveržus į Ukrainą atsisakė palaikyti kurią nors karo šalį. Egiptas, kuris palaiko glaudžius ryšius ir su Maskva, ir su Vakarais, yra tarp didžiausių pasaulyje kviečių importuotojų.

Egipto prezidentas A. F. el Sissi palaiko glaudžius asmeninius santykius su Rusijos prezidentu V. Putinu. Abu lyderiai pastaraisiais metais reikšmingai pastiprino dvišalius ryšius.

S. Lavrovas į Kairą atvyko Rusijos valstybinei atominės energetikos korporacijai „Rosatom“ praėjusią savaitę pradėjus statyti Egipte keturių reaktorių atominę elektrinę.

Baigęs vizitą Egipte, S. Lavrovas dar lankysis Etiopijoje, Ugandoje ir Kongo Demokratinėje Respublikoje.

17:44 | Verslininkai patiria spaudimą

Pranešama, kad rusų okupuotame Chersono regione verslininkai yra verčiami, kad veikiančios įmonės būtų tiesiogiai priklausomos Rusijai, skelbia „The Kyiv Independent“.

Dėl šios priežasties reikalaujama, kad įmonių savininkai turėtų ir Rusijos Federacijos pasą.

17:00 | Okupantai tiltus bando atstatyti paskubomis

Penkis mėnesius trunkančios karinės invazijos akivaizdoje rusų okupantai ir vėl susidūrė su logistiniais sunkumais, todėl bando atstatyti strategiškai svarbius tiltus Chersono regione, kuriuos subombardavo Ukrainos ginkluotosios pajėgos, rašo UNIAN. 

Pranešama, kad okupantai sugriautus tiltus taiso paskubomis tam, kad ir toliau į šį regioną būtų perduodama amunicija, taip pat sunkioji karinė technika. 

Be to, portalas rašo, kad specialistai atlikti remonto darbus gali tik su ginkluotųjų pajėgų palyda, todėl svarstoma, ar atliekamas remontas bus iš tiesų kokybiškas, saugus, kadangi viskas daroma itin greitai.

16:49 | Tiki, kad ukrainiečiai perims Chersono kontrolę  

Ukrainos pietinį Chersono regioną, kurį Rusijos pajėgos užėmė invazijos pradžioje, Kyjivo pajėgos atkovos iki rugsėjo, sekmadienį sakė Chersono srities administracijos vadovo padėjėjas.

„Galime sakyti, kad Chersono regionas tikrai bus išvaduotas iki rugsėjo ir kad visi okupantų planai žlugs“, – interviu Ukrainos televizijai sakė Serhijus Chlanas.

Ukrainos armija, kurios pajėgumus pastiprino Vakarų tiekiama ilgo nuotolio artilerija, pastarosiomis savaitėmis pamažu atkovoja teritorijų Chersono srityje.

„Galime sakyti, kad mūšio lauke įvyko persilaužimas. Matome, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos ima viršų per savo naujausias karines operacijas, – sakė S. Chlanas. – Matome, kad mūsų ginkluotosios pajėgos atvirai puola. Galime sakyti, kad pereiname nuo gynybinių prie kontrpuolimo veiksmų.”

Rusijos pajėgos pagrindinį srities miestą Chersoną užėmė kovo 3 dieną. Tai buvo pirmas didelis rusų užimtas miestas nuo Kremliaus invazijos pradžios vasario 24-ąją.

Ukrainos žemės ūkiui svarbi Chersono sritis yra šalia 2014 metais Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio.

16:38 | 5 tūkst. ukrainiečių moterų dalyvauja kare

Ukrainos ginklutose pajėgose tarnybą atlieką daugiau kaip 50 tūkst. ukrainiečių moterų, rašo NEXTA.

Be to, skaičiuojama, kad 5 tūkst. jų šiuo metu kariauja prieš Rusijos okupantus, teigė Ukrainos gynybos viceministrė Anna Malyar.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer