Lietuviai švenčia su Ukraina Nepriklausomybės dieną: „Mes turim aukoti, turime palaikyti“

Lietuva nusidažė mėlynai ir geltonai – kartu su Ukraina švenčia jos nepriklausomybės dieną. Tautiečiai buriasi į eisenas, koncertus, o ant Maskvos namų neeilinis reginys – unikalus laisvės šokis Ukrainai. Ukrainiečiai dėkoja lietuviams už pagalbą, o Ukrainos prezidentas ir pirmoji ponia netgi prabilo lietuviškai.

Su Ukrainos vėliavomis ir saulėgrąžomis rankose apie trys šimtai žmonių sostinės Gedimino prospekte klaupiasi. Prospektas paskęsta mėlynuose ir geltonuose dūmuose. Taip šie žmonės mini Ukrainos nepriklausomybės dieną. Simboliška: sukanka ir pusė metų nuo plataus masto Rusijos agresijos Ukrainoje pradžios. Štai, ką sako žmonės:

„Man rūpi, mano šeimai rūpi, mano trims mažiems vaikams rūpi. Ir aš labai išgyvenu dėl Ukrainos. Labai gerai prisimenu – tiesa, dar vaikas buvau – visus tuos įvykius, kurie buvo mano vaikystėje, prieš daugiau nei 30 metų. Ir aš nenoriu, kad tai pasikartotų.“

„Mes negalim priprast. Mes negalim su tuo susitaikyt. Mes turim aukot, turim palaikyt, turim rengti tokias akcijas.“

O ant nebaigtų statyti Maskvos namų sostinėje – freska su ukrainiete, ir neeilinis reginys – laisvės šokis Ukrainai.

Ukraina švenčia Nepriklausomybės dieną

Ukrainos centre ir aplink jį skamba ukrainietiškos dainos. Kalbintos ukrainietės teigia: šventinę nuotaiką temdo nesibaigiantis karas:

„Pusė metų karo, bet mes pavargome. Pavargome laukti. Jau rytoj baigsis? Ne, nesibaigia. Mes pavargome būti nežinioje. Mes nesuprantame, kur gyvename – ten ar čia.“

„Mes visa širdimi dėkingi Lietuvai, kad mus priėmė, suteikė galimybę būti su vaikais. Mums tai – neįkainojama dovana.“

Pasveikinti ukrainiečių atvyko ir Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Tas brolystės jausmas ypač sustiprėjo karo apystovomis ir sąlygomis. Ir razom do peremohi – kartu iki pergalės, ir pergalė bus pasiekta“, – kalba G. Nausėda.

„Jūs nedvejojote, kai reikėjo padėti. Jūs neieškojote naudos ir neskaičiavote, kiek tai kainuoja“, – sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Štai už pagalbą kovoje su okupantais Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis su žmona Olena dėkoja Lietuvai specialiame vaizdo įraše.

„Šlovė mūsų lietuviams draugams! – Šlovė Ukrainai! Šlovė visiems mūsų didvyriams!“, – kalba Ukrainos pirmoji pora Olena ir Volodymyras Zelenskiai.

Dėkoja ir dabar į Lietuvą atvykusi koncertuoti Ruslana. „Mūsų šalys, nepaisant atstumo, yra labai artimos ir brangios viena kitai. Mes kažkada buvome viena valstybė, ir akivaizdu, kad išlikome broliai ir seserys – mes labai labai artimi“, – teigia dainininkė Ruslana Lyžyčko.

Skambant ukrainiečių padėkoms, Nausėda sako pritariantis Zelenskio raginimui Vakarų šalyse nebeišdavinėti turistinių vizų rusams.

„Liejasi nekaltų žmonių kraujas Ukrainoje ir labai nemažai žmonių, žinoma, Rusijoje mano, kad tai yra teisinga. Ir tuo pat metu turistai smagiai sau leidžia laiką Europos kurortuose. Taip neturėtų būti“, – kalba G. Nausėda.

Pasak Prezidento, Europos lyderiai sunkiai, bet galėtų sutarti dėl turistinių vizų nesuteikimo rusams. Blogiausiu atveju, vizų neišduoti galėtų tik tam pritariančios valstybės, tačiau, anot Nausėdos svarbu, kad tokių būtų kuo daugiau.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer