Lietuviškų hitų autorius Gintaras Reklaitis atgulė amžinojo poilsio: kapinėse – sintezatorius ir paskutiniai plojimai

Buvęs grupės „Naujieji lietuviai“ narys, muzikos kompozitorius ir prodiuseris Gintaras Reklaitis (1971-2022) lapkričio 14-osios popietę Kaune, Panemunės kapinėse atgulė amžinojo poilsio.

Palydėti į paskutinę kelionę susirinko nemažas būrys velionį pažinojusių asmenybių: artimieji, geriausi draugai, muzikantai, renginių vedėjai.

Tarp susirinkusiųjų taip pat buvo ir 2020-aisiais nuo kraujo vėžio mirusio grupės „Naujieji lietuviai“ nario Lino Rugieniaus mama.

Daugelis sunkiai tramdė ašaras, vis dar negalėjo susitaikyti su šia netektimi.

Kompozitorius buvo palaidotas kartu su vienu mėgstamiausių jo darbo įrankių – sintezatoriumi AKAI MPC500.

Artimųjų sprendimu kapą taip pat papuošė ir kitas jo instrumentas – analoginis sintezatorius MOOG. Šalia velionio nuotraukos taip pat buvo įsmeigtos ir būgnų lazdelės.

Jautrią kalbą ceremonijos metu pasakė artimas bičiulis Laimonas Žiulpa. Papuošus kapavietę gėlėmis, atsisveikinus, kompozitorius ir jo talentas paskutinį kartą buvo palydėti susirinkusiųjų plojimais.

Lietuviškos muzikos melomanai yra girdėję šią pavardę, tačiau ne daugelis žino, kiek išties šis visomis prasmėmis išskirtinis žmogus buvo nuveikęs.

Daugelis prisimena grupę „Naujieji lietuviai“, bet yra pamiršę kitus, didžiulės sėkmės sulaukusius muzikinius projektus, kuriuose Gintaras Reklaitis buvo siela ir varomoji jėga.

Po 90-ųjų, įžengus į laisvą Lietuvą ir atsivėrus muzikos kultūros sienoms, visuose didžiausiuose šalies festivaliuose sužibėjo ir begales jaunimo susižavėjimo klyksmų pelnė popmuzikos grupė „Mercy Dance“.

Daugelis prisimena „Myliu noriu negaliu“, „Bevardė žvaigždė“, „Pabučiuok mane“, „Trečdalis širdies“ ir kt. Gintaras buvo visų šios grupės dainų muzikos ir tekstų autorius.

Vėliau, visai Lietuvai stogus nunešusios, merginų grupės „69 Danguje“ daugelio topus užkariavusių dainų, tokių kaip „9 Danguj“, „Sniego Karalienė“, „Gyvenu“, „Važiuoju pas tave “, „Vasara“, „Ašaros“ ir kt. muzikos ir žodžių autorius.

Savo muzikiniu talentu ir patirtimi Gintaras prisidėjo prie daugelio įvairių muzikos grupių ir projektų.

Gintaras dirbo su grupėmis „Ekspresas“, „Mercy Dance“, „69 Danguje“, „Naujieji lietuviai“, „Antikvaras“, „RebelHeart“, atlikėjomis Viktorija Mauručaite, Gabriele Rutkauskiene-Vasha, Aušrine Gerikiene-Tikroji Išdykėlė.

Taip pat vienu metu Gintaras buvo grupės „Rondo“ būgnininkas. Būgnai visada buvo jo mylimas instrumentas.

Jis bendradarbiavo su tokiomis muzikos leidybos įmonėmis kaip „Pop Centras“, „Melodija“, „Prior Records“, „Zuzi Records“, „Jam Records“, „Tigris“, „Pūkas“, „Promostar“, „Tundra Records“ ir kt.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer