Dujų kaina Europoje kris dar trečdaliu, nepaisant visų Rusijos pastangų – analitikai

Europoje dujų kaina artimiausiais mėnesiais kris dar 30 proc. Europai pavyko pasiekti būseną, kai pasiūla pradeda viršyti paklausą: rinkoje dujų jau daugiau negu yra būtina užtikrinti vartojimą. Nepaisant Rusijos pastangų sukelti dirbtinę energetikos krizę, kol kas šiems planams nelemta išsipildyti, rašoma „Goldman Sachs“ analitikų ataskaitoje.

Europoje dujos šiuo metu kainuoja 120 eurų už MWh, tačiau jau 2023-ųjų pirmąjį ketvirtį atpigs iki 85 eurų už MWh, rašoma UNIAN. Primename, kad dar rugpjūtį Europoje dujų kaina siekė daugiau nei 340 eurų už MWh.

Pastaruoju metu vykstantį dujų kainos kritimą lemia keli faktoriai: dujų saugyklos Europoje yra užpildyti; oro temperatūra šį rudenį yra daug šiltesnė negu buvo tikimasi, tai leido vėliau pradėti intensyvų resursų naudojimą. Maža to, rinkoje yra ir suskystintųjų dujų perteklius.

„Hellenic shipping news“ teigiama, kad apie 60 laivų vis dar laukia savo krovinio iškrovimo suskystintųjų dujų terminaluose Europoje. Dalis jų buvo užsakyta dar vasarą, kuomet teko paskubomis galvoti, kaip žiemai užpildyti saugyklas. „Gas Infastructure Europe“ skelbiama, kad šiuo metu Europos saugyklų užpildymo lygis siekia 94 proc.

Nepaisant optimistinių nuotaikų dėl dujų kainos kritimo artimiausiu laikotarpiu, Europos lyderiams vis dar tenka sukti galvą, kaip užsitikrinti ekonomiškai ne tokius skausmingus dujų tiekimo variantus artimiausius 5-10 metų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer