Lukašenka nebegauna „mersedesų“: sėsim prie „moskvičių“ vairo, o kas čia tokio?

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka yra įsitikinęs, kad Baltarusija ir Rusija ilgainiui turės „savo mersedesus“. O kol kas siūlo visiems persėsti į „Moskvič“ automobilius.

A. Lukašenka pareiškė, kad artimiausiu metu iš naujo aptars su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu importo pakeitimo strategiją.

„Mes visai neseniai labai rimtai kalbėjomės su Rusijos prezidentu. Artimiausiomis dienomis ir vėl susitiksime, tarsimės šiais klausimais. Mes jau žiūrėjome, kokias programas reikia realizuoti. Paskaičiavome, kiek tam prireiks lėšų“, – cituojamas jis „Reform.by“.

Kremliaus favoritas buvo įsitikinęs, kad rusų ir baltarusių pramonė yra pasirengusi gaminti bet kokią produkciją. Tiesa, pripažino, kad kokybę dar reiks gerinti.„Na ir gerai, nevažinėsime kol kas mersedesais. Kol kas važiuosime savo automobiliais, kuriuos turėjome, – aiškino jis. – O kas čia blogo? Čia gi ne sovietiniai moskvičiai, savaime suprantama. Na, gal dar ir ne mersedesai. Ateis laikas – bus pas mus ir mūsų mersedesai. Tam daug laiko nereikia“.

„Mercedes“ automobilius Baltarusijos diktatorius prisiminė, tikėtina, ne veltui. Jo garaže yra net keli vokiečių gamintojų automobiliai. Pavyzdžiui, į 2020-ųjų Pergalės paradą jis atvyko „Mercedes Maybach 62S“, o 2019-aisiais jo korteže buvo pastebėtas „Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard“ (su valstybiniais numeriais 001 BY).

Rusija ir Baltarusija susidūrė su komplektuojančių pramonės įrangos ir prekių detalių trūkumu Vakarams paskelbus griežtas sankcijas. Pavyzdžiui, Rusijos vyriausybė neseniai patvirtino įstatymų pataisas, leidžiančias gaminti automobilius be stabdžių antiblokavimo sistemų (ABS) ir oro pagalvių. Priežastis – šalies gamintojai susidūrė su detalių trūkumu.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer