Medvedevas: Rusija reikalaus visiškos Kyjivo kapituliacijos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savaitgalį dar sykį pažymėjo, kad Kyjivas neis į derybas su ultimatyvia Maskva. Netrukus į tai atsakė ilgametis Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas. Anot jo, dabartiniai Maskvos ultimatumai „yra tik gėlytės“.

„Vienas toks Zelenskis pareiškė, kad jis neves dialogo su tais, kas kelia ultimatumus. Dabartiniai „ultimatumai“ – vaikų žaidimai, lyginant su ateities reikalavimais. Ir jis juos žino: totali Kyjivo režimo kapituliacija Rusijos sąlygomis.

Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas anksčiau sekmadienį paskelbė, kad nuo kontrpuolimo pradžios anksčiau šį mėnesį iš Rusijos jau atkovota 3 tūkst. kvadratinių kilometrų teritorijos.

Pasak stebėtojų, jei pranešimai apie Iziumo išvadavimą bus patvirtinti, Maskvos karinėms ambicijoms Rytų Ukrainoje būtų suduotas stiprus smūgis.

Atsakydama į sėkminga Ukrainos kariuomenės kontrpuolimą Ukrainos rytuose Rusija naktį apšaudė strateginę infrastruktūrą – dalis miestų buvo likę be elektros tiekimo ir vandentiekio.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Pusiau oficialiai pripažįstama, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad Ukrainos žmonės pasirinko kelią į Vakarus. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“. Karo metu dažnai keitęs savo reikalavimus Kremlius šiuo metu nori, kad Ukraina atsisakytų savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.

Rusija jau beveik pusmetį bombarduoja Ukrainos karinius ir civilių objektus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės stabdo bendradarbiavimą su Rusija.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer