Mirė žurnalistas, poetas Kazimieras Pūras

Vasario 6 dienos vakarą Lietuvą pasiekė liūdnos žinios – netekome žurnalisto, redaktoriaus, vertėjo, kinematografininko, scenaristo, poeto Kazimiero Pūro (1926-2023). Jam buvo 96-eri.

Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Laidojimo Paslaugų Centras.

Pranešama, kad su Kazimieru Pūru atsisveikinti kviečiama Laidojimo paslaugų centro Antakalnio padalinyje, prie Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios (M. K. Paco g. 4), 1 salėje:

Vasario 10 dieną, penktadienį, nuo 17.30 iki 21 valandos. 

Vasario 11 dieną, šeštadienį, nuo 9 iki 14 valandos. 

Urna išnešama 14 valandą.

Velionis bus laidojamas Antakalnio kapinėse.

Kazimieras Mūras buvo baigęs Pasvalio gimnaziją ir Vilniaus universitete studijavo anglų kalbą ir literatūrą.

1953-1992 metais jis dirbo Lietuvos radijo ir televizijos reporteriu, leidinio „Radijo laikraštis“ redaktoriumi.

1960-1968 metais buvo televizijos informacijos bei meninių laidų redakcijų vadovas, o kiek vėliau tapo kūrybinio susivienijimo „Lietuvos telefilmas“ scenarijų redkolegijos vyriausiuoju redaktoriumi.

K. Pūras sukūrė originalių radijo ir televizijos žurnalistikos bei dramaturgijos darbų: radijo pjesę „Laimingoji sala“, scenarijus portretinėms apybraižoms apie Salomėją Nėrį, Vincą Mykolaitį-Putiną, Antaną Miškinį, dokumentiniams filmams „Labas rytas“, „Vilnius“ ir t.t.

Jis taip pat dėstė žurnalistikos mokslus Vilniaus universitete, o nuo 1990 m. leisdavo savo publikacijas tokiuose leidiniuose kaip „Respublika“, „Literatūra ir Menas“, „Pozicija“, „Lietuvos aidas“, „7 meno dienos“, „Apžvalga“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer