Mirštant karalienei Markle šalia nebuvo: princas Haris atsisveikino be žmonos

Ketvirtadienį Anglijos gyventojai ir visas pasaulis sulaukė skaudžios žinios – mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II. Tai patvirtino Bakingamo rūmai. Su karaliene prieš mirtį atvyko atsisveikinti visi šeimos nariai, tačiau princas Haris atsisveikinti su mylima močiute atvyko be savo žmonos Meghan Markle.

Karalienės anūkas princas Haris buvo vienas iš karališkosios šeimos narių, kurio akivaizdoje ketvirtadienį anapilin iškeliavo karalienė Elžbieta II. Deja, kartu su juo jo žmonos Meghan Markle nebuvo, skelbia independent.co.uk.

Šaltiniai, princui Hariui vykstant atsisveikinti su savo močiute, paskelbė: „Princas Haris vyksta vienas. Meghan Markle su juo nekeliauja.“

Tačiau dabar kalbama, kad M. Markle liks Londone ir galbūt vėliau galėtų prisijungti prie Hario Škotijoje, sakė šaltinis, pasikeitus planui.

Ketvirtadienio vakarą pora turėjo dalyvauti „WellChild“ apdovanojimų ceremonijoje Londone, bet dabar šį vizitą atšaukė. 

Anglija išgyvena skaudžią netektį 

Primename, kad eidama 97-uosius metus, mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, valdžiusi šalį daugiau nei pusę šimtmečio, ketvirtadienį pranešė Bekingemo rūmai. Karalienė 2021-aisiais neteko savo vyro Philipo, mirusio likus keliems mėnesiams iki jo 100-ojo gimtadienio.

Pastaruoju metu vis dažniau pasirodydavo pranešimų apie sustreikavusią karalienės sveikatą, o viskas prasidėjo po jos vyro princo Philipo mirties. Elžbieta II ėmė atšaukinėti svarbius renginius, galiausiai ėmė sklisti žinios, kad ji sunkiai vaikšto ir jai reikalingas vežimėlis.

Karalienės gydytojai nerimavo dėl jos sveikatos ir rekomendavo, kad ji „būtų toliau prižiūrima medikų“. Rugsėjo pradžioje karalienė ėmė leisti laiką Belmorale, Škotijoje, kartu su ja buvo artimiausi jos šeimos nariai.

21:34 | Škotijos ir Velso pirmieji ministrai siunčia giliausią užuojautą

Škotijos ir Velso šalių pirmieji ministrai pagerbė karalienę ir pareiškė užuojautą karališkajai šeimai.

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon tviteryje parašė:

„Jos Didenybės karalienės Elžbietos mirtis yra labai liūdnas momentas Jungtinei Karalystei, Sandraugai ir pasauliui. Jos gyvenimas buvo nepaprastas atsidavimas ir tarnystė. Škotijos žmonių vardu reiškiu gilią užuojautą karaliui ir karališkajai šeimai.“

Velso pirmasis ministras Markas Drakefordas sakė, kad jam „neįtikėtinai liūdna“ dėl karalienės mirties.

„Būdama ilgiausiai mūsų monarche, ji tvirtai laikėsi Didžiosios Britanijos monarchijos vertybių ir tradicijų. Velso žmonių vardu reiškiu gilią užuojautą Jos Didenybės šeimai šiuo liūdnu metu.“

21:25 | Zelenskis reiškia užuojautą dėl karalienės mirties

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis išreiškė užuojautą dėl karalienės Elžbietos II mirties.

„Su giliu liūdesiu sužinojome apie Jos Didenybės karalienės Elžbietos II mirtį. Ukrainos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Karališkajai šeimai, visai Jungtinei Karalystei ir Tautų Sandraugai dėl šios netekties. Mūsų mintys ir maldos su jumis“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė jis.

21:18 | Paskelbtas planas, kas įvyks karalienei mirus

Karalienė Elžbieta II į sostą įžengė 1952 m. vasario 6 d., tą dieną, kai mirė jos tėvas karalius George’as VI. Tą dieną vyriausia karaliaus dukra princesė Elžbieta tapo naująja Didžiosios Britanijos karaliene. 1952 m. vasario 8 d., lydima savo vyro Philipo, Elžbieta prisiekė Slaptoje taryboje ir pasirašė sosto paveldėjimo priesaiką.

Elžbietos II karūnavimas įvyko 1953 metų birželio 2 dieną Vestminsterio abatijoje – toje pačioje vietoje, kur 1947 metais įvyko princesės vestuvės su princu Philipu. Tai buvo pirmasis britų monarcho karūnavimas, kuris buvo tiesiogiai transliuojamas per televiziją ir jį stebėjo 27 mln. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer