Mįslingomis aplinkybėmis mirė vienas geriausių Putino ginklų kūrėjų: dėvint deguonies kaukę jį ištiko „Ūmus širdies smūgis“

Paslaptingomis aplinkybėmis mirė vienas geriausių Vladimiro Putino ginklų kūrėjų po to, kai jam buvo paskirtas „gydymas dėl nerimo sutrikimų ir depresijos“.

46 metų Dmitrijus Konoplevas vadovavo su gynyba susijusiam Šipunovo instrumentų projektavimo biurui, kuris yra atsakingas už mirtinos „Pantsir“ raketų sistemos, naudotos kare Ukrainoje, kūrimą. Iš viso organizacija yra atsakinga už daugiau nei 150 Rusijos kariuomenės naudojamų ginklų ir karinės technikos vienetų, rašo dailymail.co.uk.

Anksčiau Konoplevas buvo Rusijos federalinės ginklų, karinės, specialiosios įrangos ir medžiagų tiekimo agentūros direktoriaus pavaduotojas. Pirminiais pranešimais teigiama, kad gydytojai negalėjo nustatyti vyro mirties priežasties.

Tačiau vėliau leidinys „Izvestija“ pranešė, kad elitinėje Maskvos klinikoje, dėvint deguonies kaukę, jį ištiko „ūmus širdies smūgis“.

Gydymas, kai pacientai įkvepia elementą ksenoną, kurio savybės panašios į antidepresantų, yra naudojamas nerimui, depresijai, neurologinėms ligoms ir miego problemoms gydyti. Pranešama, kad Ukrainoje siaučiant V. Putino karui, Konoplevą kankino nuolatinis nerimas ir galvos skausmai.

Oficialių komentarų apie mirties priežastį nebuvo.

Tačiau buvęs Putino asmens sargybinis ir artimas bičiulis Aleksejus Diuminas – Tulos regiono, kuriame įsikūręs ginklų projektavimo biuras, gubernatorius – teigė, kad Konoplevas „daug nuveikė šalies gynybos pramonei“ ir padarė „didelį indėlį“.

Šipunovo instrumentų projektavimo biuras, dar žinomas kaip KBP instrumentų projektavimo biuras, kuria plataus asortimento ginklus, kuriuos naudoja rusų okupantai Ukrainoje.

Tai yra prieštankinių raketų sistemos, lengvai šarvuotų transporto priemonių ir tankų ginkluotės kompleksai, valdomos ginkluotės artilerijos sistemos, oro gynybos sistemos, raketų sistemos, mažųjų pabūklų ir granatsvaidžių ginklai.

Jo biuras apibūdinamas kaip pagrindinė Putino sudėtingus ginklus kurianti organizacija, koordinuojanti daugelio įmonių ir organizacijų, įskaitant Rusijos mokslų akademijos ir Gynybos ministerijos institutus, darbą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer