Naujos knygos apie Nausėdą autoriai: „Tai yra žmogus, kuris neatlaikė išbandymo valdžia“

Nors prieš tapdamas prezidentu Gitanas Nausėda atrodė kaip bendrauti mėgstantis ir į politines kovas neklimpstantis politikas, jam tapus prezidentu žodį „vienytojas“ Prezidentūroje netrukus pakeitė žodis „kova“, remdamiesi savo šaltiniais sako naujos knygos apie prezidentą autoriai žurnalistai Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė.

Knygynų lentynas jau netrukus pasieks nauja D. Pancerovo ir B. Davidonytės knyga „Pranešėjas ir Prezidentas“.

Joje atskleidžiamas galimai neteisėtas duomenų rinkimas apie privačius asmenis, taip pat pasakojama, kad G. Nausėda siekė suteikti oficialias pareigas savo žmonai, o asmeninius namus išlaikyti valstybės lėšomis.

Įvairiapusis Nausėdos portretas

Anot žurnalistų, rašant knygą pavyko susidaryti įvairiapusį G. Nausėdos portretą.

„Pažiūrėjus priešrinkiminius įrašus, kurių peržiūrėjome labai daug, atrodo, kad tai buvo mėgstantis bendrauti žmogus, iškalbingas, neįsižeidžiantis, mokantis pajuokauti ir iš savęs. Žmogus, kuris atėjo su vienytojo idėja, kad reikia suvienyti skirtingas politines jėgas, kurios pykstasi“, – pastebi B. Davidonytė.

Vis dėlto, pasak žurnalistės, netrukus pats G. Nausėda įklimpo į politinę kovą ir tapo jos įkaitu. Trumpai tariant, žodį „vienytojas“ Prezidentūroje pakeitė žodis „kova“.

„Man labai įstrigo vieno iš liudininkų mintis, kad iš esmės tai yra geras žmogus, kuris atsidūrė ne toje vietoje, kur turėtų būti. Jam tos pareigos buvo per didelės – didelė atsakomybė, darbo tempas.

Socialiniuose tinkluose buvo daug šaipomasi, kad jis vėlai atvažiuoja į darbą ir anksti darbą baigia, viešai skelbiama darbotvarkė tuščia. Žmonių, kurie dirbo, vienaip ar kitaip prisilietė, nupieštas portretas – esant svarbiam klausimui jis gali susikoncentruoti, gali išmokti informaciją, ją perprasti. <…>

Kita vertus, iš liudijimų akivaizdu, kad žmogus negali susivaldyti pagautas emocijų. Jis ir pats apie save sakė, kad yra karštas žmogus. Nemaža dalis nusikalbėjimų yra susiję su impulsyvumu ir negebėjimu tvardytis, nutylėti“, – įžvalgomis dalijasi D. Pancerovas.

Anot knygos autorių, pernai vasario 24-ąją Rusijai įsiveržus į Ukrainą, G. Nausėdos portretas šiek tiek pasikeitė. Kaip žurnalistams sakė liudininkai, prasidėjus karui, politinės kovos bent kuriam laikui baigėsi. Vis dėlto vėliau apsižodžiavimai vėl grįžo į politinę aikštelę.

„Tai yra žmogus, kuris neatlaikė išbandymo valdžia“, – G. Nausėdos portretą apibendrina D. Pancerovas.

Knygoje – rinkimai, VSD darbas, Dianos Nausėdienės vieta ir kitos temos

Knygoje pasakojama apie G. Nausėdos rinkiminę kampaniją, neoficialią slaptųjų tarnybų ir verslo paramą. Taip pat – apie prezidento veiklą per pandemiją, komandos nusivylimą, konfliktus su konservatoriais, flirtą su maršistais, bandymus prastumti sau naudingus žmones į valstybinius postus, siekį švelninti kai kurias sankcijas.

Kaip rašoma knygoje, pusmečiui iki prezidento rinkimų likus, knygos šaltinis, vadinamas pranešėju, gavo įsakymą rinkti duomenis apie G. Nausėdos štabo narius bei rėmėjus.

Kas tai užsakė perskaičius knygą lieka neaišku. Anot D. Pancerovo, tai nėra aišku ir pačiam pranešėjui, tačiau yra žinoma G. Nausėdos komandai. Vis dėlto versijos, kodėl G. Nausėdos aplinka buvo tikrinama, gali būti kelios. Linkstama tikėti, kad kažkas iš G. Nausėdos komandos paprašė patikrinti jo štabą siekiant suvaldyti galimas viešųjų ryšių rizikas.

Knygoje taip pat aptariamas Žygimanto Pavilionio prašymu atliktas viešųjų šaltinių patikrinimas siekiant įrodyti, kad Vygaudas Ušackas, tuomet pagrindinis jo konkurentas siekiant TS-LKD nominacijos, yra prorusiškas.

Knygoje be kitų temų taip pat rašoma apie tai, kad G. Nausėda siekė, jog jo žmona gautų oficialų statusą. Anot B. Davidonytės ir D. Pancerovo, buvo svarstoma, kad Dianai Nausėdienei skiriamos sumos, maždaug tūkstančio eurų, nepakanka reprezentacinėms funkcijoms vykdyti, todėl buvo kalbamasi, kaip pinigų gauti daugiau.

„Teisininkai sakė, kad reikia eiti į Seimą ir keisti įstatymą. Aišku, šios idėjos Prezidentūros viduje buvo atsisakyta. Visi suprato, kad jeigu prezidentas ateis į Seimą su pasiūlymu žmonos suknelėms skirti daugiau pinigų, jis bus išjuoktas“, – sako B. Davidonytė.

Knygos „Pranešėjas ir Prezidentas“ išankstinė prekyba prasidėjo vasario 1 dieną, o pirmasis susitikimas su skaitytojais vyks Vilniaus knygų mugėje, vasario 24 dieną, penktadienį, 16 val.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer