Gėjų lygos vadovas apie Landsbergio pasiaiškinimą: „Leiskite man suabejoti paneigimo nuoširdumu“

Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti tyrimą dėl galimo informacijos apie pedofilijos bylą nutekinimo Kristijonui Bartoševičiui. Esą, net jeigu jo pavardė ir buvo įvardyta anksčiau laiko, tokie duomenys negalėjo padaryti žalos tyrimui, todėl ir tirti nėra ką. Bet žibalo į skandalo ugnį šliūkštelėjo profesorius Vytautas Landsbergis.

Jis atviraudamas naujienų portalui tv3.lt pasisakė, kad tarp homoseksualų ir pedofilų yra tam tikras ryšys. Dėl to kilo šurmulys, „laisvietė“ teisingumo ministrė Dobrowolska net pareiškė laukianti konservatorių partijos atsiribojimo nuo savo garbės pirmininko žodžių, o LGBT aktyvistai pareiškė, kad profesorius pademonstravo savo veidą.

Į savo sūnaus filmo premjerą pirmadienį atvykęs profesorius Vytautas Landsbergis atrodė neblogos nuotaikos. Bet kol su šypsena profesorius ėjo į kino premjerą, tuo metu viešoji erdvė jau pradėjo ūžti dėl jo išsakytų žodžių naujienų portalui tv3.lt – jis kalbėdamas apie Kristijono Bartoševičiaus istoriją ir galimą informacijos nutekinimo skandalą, pareiškė nemanantis, kad informaciją Bartoševičiui galėjo perduoti kažkas iš konservatorių – esą ten padorūs žmonės, o žinią į Čilę neva galėjo pasiųsti kokie nors kiti pedofilai.

„Gal jie patys slapti pedofilai, nu ką aš galiu pasakyti. Juk to būna, to būna… Aš žinau, ir kaimyninėse šalyse vienas ministras pirmininkas buvo išaiškintas. Aš nežinau, ar pedofilas, ar tiesiog homoseksualas? Tai nu yra tų žmonių..“, – kalba V. Landsbergis.

Ir po šių žodžių pokalbis su profesoriumi pasisuko link homoseksualumo ir pedofilijos.

„Tai labai skirtingi dalykai. – Žinote, ne taip ir labai tolimi bei skirtingi dalykai, deja. Kai vieną kartą aš tą pasakiau, kad tai gali būti susiję, tai mane labai užpuolė Europos Parlamento posėdyje – esą tai absoliučiai kas kita. Na, aš nežinau, ar absoliučiai kas kita“, – teigė V. Landsbergis.

Landsbergiui žurnalistė dar bandė sakyti, kad homoseksualumas yra orientacija, o pedofilija sutrikimas ir nusikaltimas.

„Tie homoseksualai būna su įvairiais realiais elgesiais. Realiais elgesiais. Kai kuriems užtenka partnerio. Kai kuriems visą gyvenimą užtenka vieno partnerio. O kitas eina ir ieško tų partnerių ir galbūt jį traukia vis jaunesni partneriai“, – sakė V. Landsbergis.

Po tokių žodžių suskubo reaguoti konservatorių partneriai iš „Laisvės partijos“, jie pabrėžia, kad pedofilija ir homoseksualumas nėra tas pats.

„Tikiuosi, kad mums visiems užteks padorumo tą pasakyti garsiai ir be užuolankų. Ypač koalicijos partneriams. Aš labai tikiuosi, kad tai buvo tiesiog apmaudi klaida“, – teigė Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

„Labai tikiuosi, kad partija nedviprasmiškai atsiribos nuo partijos garbės pirmininko pasisakymų, kurie ne tik klaidina, bet ir kaltina dalį visuomenės“, – tvirtino teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Pasipylus viešoms reakcijoms, pats Landsbergis beveik vidurnaktį parašė paaiškinimą.

„Niekada nesu smerkęs homoseksualių žmonių. Visada juos užstodavau. Mano keli žodžiai iš ilgo interviu interpretuojami neteisingai. Aš apgailestauju, kad ta interpretacija dabar eskaluojama ir dalį visuomenės tai skaudina“, – rašė V. Landsbergis.

Konservatorių partija pranešė profesoriaus žodžių nekomentuosianti – esą jis viską pats paaiškino. Nors tiek laisviečiai, tiek ir gėjų lyga ragina partiją imtis veiksmų.

„Blogai vertinu, tik, aišku, turbūt konservatorių partijos vadovybei reiktų įsivertinti, bet faktas, kad painiojimas tokioje jautrioje temoje sąvokų, neprisideda prie visuomenės švietimo ir reikia kalbėti atsakingai šitais atvejais“, – sakė Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė.

„Tai nėra man naujiena, tas požiūris profesoriaus Landsbergio į LGBT bendruomenę, man buvo ir yra žinoma“, – kalbėjo Gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.

Simonko primena faktus, apie kuriuos užsiminė ir pats Landsbergis – 2010-aisiais, kol jis buvo Europos Parlamento nariu, ten kilo panašus skandalas – profesorius tuomet taip pat susiejo homoseksualumą su pedofilija, be to, pasisakė, kad vaikus reikia saugoti nuo homoseksualumo propagandos.

2013-aisiais kalbėdamas apie gėjų eitynes Vilniuje pareiškė, kad jų drausti negalima, bet reikia susitarti, kad gėjai ir lesbietės „nesidarkytų ir neišsidirbinėtų“.

„Leiskite man suabejoti paneigimo nuoširdumu, išanalizavus tuos ankstesnius pareiškimus pono Vytauto Landsbergio, darau prielaidą, kad nuoširdumo daugiau buvo jo interviu“, – teigė V. Simonko.

Ir sako, kad konservatorių partijai derėtų įsivertinti, ar Landsbergis gali būti partijos garbės nariu.

„Konservatorių partija ir turėtų spręsti šitą klausimą. Štai jums dar vienas egzaminas konservatorių partijai. Galbūt partijai reikia nusiųsti aiškesnę vertybinę žinutę savo rinkėjams“, – kalbėjo V. Simonko.

Dalis žmonių, viešoje erdvėje užsipuolusių profesorių Landsbergį dėl pedofilų ir homoseksualų gretinimo, ėmė kalbėti, neva profesorius taip kalba dėl savo garbingo amžiaus. Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė pareiškė, kad tai yra diskriminacija dėl amžiaus, kuris lietuvių kalboje vadinamas „amžizmu“.

Netylant ginčams dėl galimo pedofilijos dangstymo Seime prokuratūra šiandien pranešė, kad netirs, ar kažkas nutekino informaciją apie vykdomą tyrimą Kristijonui Bartoševičiui. Prokurorai argumentuoja, kad nusprendus kreiptis į Seimo pirmininkę, buvo įvertinta, kad gali paaiškėti Bartoševičiaus tapatybė. Bet jo pavardės atskleidimo prokurorai nelaikė ta informacija, kurios nutekinimas gali pakenkti pačiam tyrimui.

Kitaip tariant, prokuratūra neatmeta, kad Bartoševičiaus pavardė galėjo nuskambėti anksčiau laiko, bet net jeigu taip ir įvyko, nusikaltimu to nelaiko, todėl tyrimo ir nepradėjo. Taigi, teisinių pasekmių dėl galimo informacijos nutekinimo bus išvengta, o ar bus politinė atsakomybė tiems, kas pranešė Bartoševičiui žinią į Čilę ir taip bandė apskritai nuslėpti nuo visuomenės pedofilijos Seime faktą – nežinia. Valdantieji praėjusią savaitę užblokavo parlamentinį tyrimą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer