Neramumai karalienės komandoje: sulaikyti 6 gvardijos kariai

Šeši Karalienės gvardijos kariai buvo suimti dėl narkotikų platinimo likus kelioms dienoms iki Platininio jubiliejaus parado.

Šeši Airijos gvardijos nariai buvo sulaikyti dėl įtarimų nelegalios medžiagos platinimu ir pinigų plovimo, rašo mirror.co.uk.

Pulkas turėjo vadovauti „Trooping of the Color“ paradui, vilkėdami tradicines raudonas tunikas, o karališkoji šeima jį stebėti  iš Bakingamo rūmų balkono ketvirtadienį (birželio 2-ąją).

Sulaikė per reidą

Taip pat buvo suimtas buvęs Coldstream gvardijos seržantas. Įtariamieji buvo sulaikyti trečiadienį per reidus Hampšyre, Berkšyre, Šiaurės Velse ir Šiaurės Airijoje. Anot pranešimo, operacijai vadovavo Karališkoji karo policija, o ją surengti užtruko kelis mėnesius.

Įtariama, kad gvardiečiai rengė sąmokslą tiekti narkotikus, skolinti ir plauti pinigus. Penki suimtieji buvo paleisti už užstatą. Armijos atstovas sakė:

„Vykdydama planuotą operaciją Karališkoji karo policija suėmė šešis Airijos gvardijos karius ir Coldstream Guardsman veteranus visoje Anglijos teritorijoje, įtariant sąmokslu tiekti narkotikus ir plauti pinigus.

Kariuomenė netoleruoja jokio neteisėto ar nesąžiningo elgesio. Kadangi šiuo metu tai yra nepriklausomo Karališkosios karo policijos tyrimo objektas, nėra tikslinga tai komentuoti plačiau“.

Didžiulis šokas

Jis pridūrė, kad nebuvo suimtų asmenų Sandhursto karališkojoje karo akademijoje. Ir nė vienas iš tiriamų karių nedalyvaus planuojamuose Karalienės platininio jubiliejaus paraduose.

Karalienės gvardija praėjusį šeštadienį vadovavo „Trooping the Color“ paradui, o kitą savaitę turi vadovauti kitam. Šaltinis iš Monso kareivinių Alderšote, Hantso valstijoje, kur įsikūręs Airijos gvardijos 1-asis batalionas, leidiniui „The Sun“ sakė:

„Jie atėjo kaip DEA (JAV kovos su narkotikais administracija) – išvertė duris. Be jokio perspėjimo. Mums buvo pasakyta, kad jie operaciją planavo mėnesius. Tai buvo ne tik kareivinės. Jie atliko kratą karių namuose prie bazės. Visa tai mums buvo didžiulis šokas“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer