Sankt Peterburgo politikai kreipėsi į Dūmą su reikalavimu nušalinti Vladimirą Putiną

Rusijoje visa centrinė valdžia yra konsoliduota valdančiųjų rankose, tačiau regioniniai politikai kartais nesutinka su tokia įvykių eiga. Rugsėjo 7-ąją Smolnio („Smolninskoje“) savivaldos taryba Sankt Peterburge balsavo už kreipimąsi į Rusijos Dūmos deputatus dėl kaltinimų iškėlimo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

„Meduza“ skelbiama, kad politikai siekia nušalinti V. Putiną nuo pareigų dėl valstybės išdavimo. „Manome, kad prezidento Putino sprendimas dėl spec. karinės operacijos kelia pavojų Rusijos ir jos piliečių saugumui. Dėl to prašome jūsų, kaip Valstybės Dūmos deputato pateikti siūlymą dėl kaltininkų valstybės išdavimu iškėlimo Rusijos prezidentui, su tolimesniu jo nušalinimu nuo pareigų“, – skelbiama savivaldos tarybos pranešime.

„Sprendimą (kreiptis į Dūmos deputatus) palaikė dauguma Smolnio deputatų, – pareiškė vienas iš tarybos narių Dmitrijus Paliuga. Jis nepatikslino, kaip vyko balsavimas, ir kiek narių už jį balsavo.

Jis taip pat paviešino ir sprendimo bei kreipimosi į deputatus tekstą. Jame yra rašoma, kad karo metu „žūva jauni ir darbingi Rusijos piliečiai, kenčia ekonomika, NATO dvigubai padidino savo sienas su Rusija, o Ukraina gauna naujos ginkluotės, nepaisant V. Putino deklaruoto siekio „demilitarizuoti“ teritoriją“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer