Nėštumo testą atlikęs vyras sulaukė teigiamo atsakymo: negalėjo patikėti net medikai

42 metų jordanietis kreipėsi į šeimos gydytoją dėl stipraus skausmo kairėje pilvo pusėje. Jis pats atliko nėštumo testą, kurio atsakymas buvo teigiamas. Tokiu neįprastu reginiu negalėjo patikėti net medikai, todėl jam buvo atlikti papildomi tyrimai, o jų rezultatai dar labiau suglumino gydytojus ir medicinos personalą.

Apie šį atvejį papasakojo Jordanijos histopatologijos ekspertas, gydytojas Hussamas Abu Farsakhas.

„42 metų vyrui, kuris jautė pilvo skausmą, atliktas nėštumo testas buvo teigiamas – tai buvo visiška staigmena visam klinikos personalui“, – sakė jis.

Išdavė ne nėštumą

Nusprendęs rasti atsakymą į nepaaiškinamus rezultatus, gydytojas atliko daugiau tyrimų, kurie galiausiai atskleidė vyrą kankinusių skausmų priežastį, rašo mirror.co.uk.

Nors vyro teigiamas nėštumo testo atsakymas pribloškė medikus, vėliau paaiškėjo, kad paciento organizmas išskiria nėštumo hormonus dėl auglio, kuris metastazavo į kepenis. Manoma, kad vyro būklė – itin reta medicininė anomalija.

„Atlikę pilvo kompiuterinę tomografiją, paėmėme kelis naviko mėginius, – aiškino H. A. Farsakhas. – Mikroskopinis tyrimas parodė, kad navikas išskiria nėštumo hormonus, todėl nėštumo testas buvo teigiamas.“

Pasak Nacionalinės sveikatos tarnybos, visi nėštumo testai aptinka hormoną – chorioninį gonadotropiną (hCG), kurį kūnas pradeda gaminti maždaug šešias dienas po apvaisinimo.

Nėštumo metu hCG lygis eksponentiškai didėja maždaug 8–10 savaičių po paskutinio menstruacinio ciklo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer