Okupantai ir toliau juokina Ukrainos gyventojus: nesugeba net su tankais važiuoti

Okupantai ir toliau stebina bei juokina Ukrainos gyventojus: rusai nesugeba net iš pelkių išvažiuoti, ten palieka savo įstrigusius tankus. O Ukrainos ūkininkai tokiu laimikiu džiaugiasi – traukia rusų techniką iš pelkynų, sutvarko ir siunčia savo gynėjams.

Dabar fronte dirba šimtai rusų paliktų tankų, šarvuočių, kurie naikina okupantus pačių sukurta technika.

Kai kovo mėnesį Ukrainos gynėjai perėjo į kontrpuolimą Charkivo srityje, Rusijos kariai pabėgo iš mūšio lauko, palikę krūvą įrangos ir ginklų. Tarp jų – trofėjinis rusiškas šarvuotas transporteris, skirtas artilerijos ir žmonių gabenimui. Dabar jis tarnaus Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

Trofėjų galėtų pasisavinti vietos gyventojas ūkininkas Vitalijus Denysenko. Vyras kartu su kolega rado tiesiog laukuose rusų numestą techniką.

„Jis stovėjo lauke. Jis stovėjo beveik lauko gale. Jie ten važiavo, buvo daug pėdsakų. – Nebuvo jokių griovių, nieko panašaus? – Ne, ne. Jie tiesiog pabėgo, o ten, kur atsidūrė, jį paliko, ir viskas“, – pasakoja Vitalijus.

Vitalijus nusprendė nepasilikti okupantų technikos: sako, kad ūkyje transformeris nereikalingas. Ir juokauja nebent į šokius su nuosavu tanku nuvažiuosi.

„Ką su juo gali daryti? Važinėtis kaip su mašina. Į diskoteką važiuoti. Galima į gretimą kaimą nuvažiuoti, į diskoteką su nuosavu tanku“, – kalba Vitalijus.

Žmonės nusprendė šarvuotį padovanoti Ukrainos gynėjams. Jie jį suremontavo, perdažė ir nutempė į fronto liniją savo šalies kariams. Ir Vitalijus ne vienintelis, kuris aprūpina savo šalies gynėjus okupantų palikta technika.

Rusų tankas T-80 įstrigo purve laukuose, esančiuose netoli fronto linijos. Kaimo gyventojai jį ištraukė, sutvarkė ir, kai atvyko Ukrainos kariai, beliko tanką užvesti.

„Jis buvo paliktas. Iš tikrųjų jį radome, iškasėme. Jis tikrai užstrigo. Atvyko kariškiai, mes jį užvedėme ir išvažiavo. – Ar saugu tai daryti? – Buvo labai nesaugu. Labai nesaugu. Apšaudė iš visų pusių“, – pasakoja ūkininkas Viktoras Kišuk.

Tokių atvejų, kai priversti bėgti rusų okupantai palieka šarvuočius tiesiog laukuose, ne vienas. Ukrainos gyventojai dažnai randa apleistą rusišką techniką, o kartais ją net pavagia.

Panašios situacijos pasienio regionuose tapo tokios dažnos, kad Ukrainos paštas netgi išleido pašto ženklą, kuriame pavaizduotas traktorius, tempiantis tanką.

„Turime daug pavyzdžių, kai tokia įranga buvo tempiama ne tik traktoriais, bet ir kitomis transporto priemonėmis. Ne tik iš išlaisvintų teritorijų, bet ir tiesiogiai iš mūšio lauko, kai okupantai paprasčiausiai pabėgo, palikdami juos užnugaryje. Tai tęsiasi iki šiol“, – teigia Charkivo srities gubernatorius Olegas Sinegubovas.

Dabar fronte dirba šimtai rusiškų tankų, šarvuočių. Ukrainos kariai su okupantais kovoja jų pačių sukurta technika. Ją atvežė paprasti kaimo gyventojai, kurie rizikavo gyvybe, bet šitaip prisideda prie savo šalies laisvės gynimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer