Ukrainos vyriausybė perima penkias strategiškai svarbias įmones

Ukrainos vyriausybės sprendimu, penkios strategiškai svarbios įmonės – „Ukrnafta“, „Ukrtatnafta“, „Zaporozhtransformator“, „AvtoKrAZ“ ir „Motor Sič“ – pereina valstybės nuosavybėn, praneša „Ukrinform“.

Premjeras Denysas Šmyhalis per trumpą spaudos konferenciją pirmadienį pareiškė, jog šios įmonės, kurių akcijos priverstinai perleidžiamos valstybės nuosavybėm, turėtų patenkinti Ukrainos gynybos poreikius, o kai kurios jų atkurs prarastus pajėgumus.

„Šių įmonių produkcija yra labai reikalinga mūsų ginkluotosioms pajėgoms bei energetikos sektoriui. Todėl jos turi tenkinti valstybės gynybos poreikius karo metu. Jau veikiančios įmonės gaus daugiau užsakymų ir turės geresnes valstybės garantijas dėl gamybos. Šiandien neveikiančių įmonių darbas bus atnaujintas. Darbuotojai grįš į gamybos procesą. Šių įmonių potencialas bus panaudojamas šimtu procentų“, – pabrėžė vyriausybės vadovas.

Atsakydamas į „Ukrinform“ klausimą apie galimus kitus vyriausybės žingsnius, siekiant perkelti ekonomiką į karinį pagrindą, premjeras pareiškė, kad tai priklausys nuo valstybės poreikių.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis „Telegram“ rašė, kad toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į gynybos poreikius.

„Tokie žingsniai, reikalingi mūsų šaliai karo sąlygomis, atliekami pagal galiojančius įstatymus ir padės patenkinti neatidėliotinus mūsų gynybos sektoriaus poreikius.

Šiais sunkiais laikais turime nukreipti visas savo jėgas, kad išlaisvintume savo žemę ir žmones, paremtume Ukrainos kariuomenę“, – rašo V. Zelenskis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer