Pamačius, kas slepiasi pajūryje, poilsiautojai bėgo, kiek kojos neša: to nelinkėtų niekam

Penki paplūdimiai buvo uždaryti po to, kai trys rykliai buvo pastebėti Ispanijos atostogautojų pamėgtos vietos pakrantėje.

Plaukikams buvo uždrausta lipti į vandenį po to, kai prie Sitgeso ir Vilanova i la Geltru paplūdimiuose, netoli Barselonos, buvo pakelta raudona vėliava.

Fragatos, Riberos, Bassos Rodonos ir Estanyolio paplūdimiai ketvirtadienį, apie 13 val. buvo uždaryti po to, kai atlantinis ryklys, buvo galimai pastebėtas mažiau nei pusantro kilometro nuo kranto.

Po dviejų valandų (15 val.) vėl buvo iškelta geltona vėliava, rodanti vidutinį pavojų. Ketvirtadienio ryte Sent Gervasi paplūdimys taip pat buvo uždarytas dėl dviejų mėlynųjų ryklių, rašo mirror.co.uk.

Pareigūnai vėl atidarė paplūdimį 10 val. po to, kai gelbėtojai patikrino teritoriją ir daugiau nieko nematė.

Buvo pastebėtas greičiausias pasaulyje ryklys

Uždarymas įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai prie Barselonos krantų buvo pastebėtas greičiausias pasaulyje ryklys, galintis pasiekti iki 70 km/h greitį.

Narai pastebėjo didįjį atlantinį ryklį, kuris gali išaugti iki 4,5 m ilgio, pirmą kartą per 10 metų netoli miesto kranto linijos.

Tai buvo užfiksuota praėjusią savaitę netoli Garrafo kaimo „Cetacean Association” ekspedicijos metu. Labdaros organizacijos nariai teigė, kad per pastaruosius dešimt metų nebuvo susidūrę su šia rūšimi pakrantėje.

Atlantiniai rykliai, žinomi dėl savo greičio, gali iššokti į orą, jeigu yra pagaunami, todėl jie yra itin mėgstami laimikiai visame pasaulyje.

Nors dėl savo greičio, galios ir dydžio jie puikiai sugeba žudyti žmones, šie rykliai paprastai nepuola žmonių ir nelaiko jų grobiu.

Manoma, kad pastaruosius išpuolius sukėlė išprovokavimas arba ryklių gaudymas žvejybos valu.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer