Vokietija jau ruošiasi, kad kaukės uždarose viešose patalpose vėl bus privalomos

Siekiant mažinti COVID-19 viruso plitimą, vokiečiai uždarose viešose erdvėse netrukus vėl turės dėvėti apsaugines kaukes. Tačiau, kaip teigė Vokietijos teisingumo ministras Marco Buschmannas, prie karantinų, mokyklų uždarymo ar komendanto valandos įvedimo grįžtama nebus, rašo „Politico“.

Kalbėdamas su nacionaliniu laikraščiu „Morgen Post“, valdančiojoje koalicijoje esančios liberalios ir prieš karantinus nusistačiusios partijos „Laisvi demokratai“ narys M. Buschmannas teigė, kad nors vasarinė koronaviruso banga ir mažėja, vyriausybė jau ruošiasi galimam atvejų antplūdžiui rudenį ir žiemą. Savo planus vyriausybė parlamento patvirtinimui planuoja pateikti rugsėjį. Viena pagrindinių kovos su pandemija priemonių bus kaukių dėvėjimas viešose uždarose erdvėse.

„Kaukių efektyvumas uždarose erdvėse yra nenuginčijamas, – tikino M. Buschmannas. – Todėl kaukių dėvėjimas, bent jau tam tikra forma, tikrai atliks svarbų vaidmenį mūsų planuose. Jau dabar ruošiame kaukių dėvėjimo viešajame transporte reikalavimus.“

Ministras tikino, kad karantinai ir mokyklų uždarymai trečiaisiais pandemijos metais nebėra tinkamos kovos su koronavirusu priemonės. Jo teigimu, jeigu žmonės būtų vėl įkalinti namuose arba jeigu būtų sustabdytas visas viešasis gyvenimas, tai būtų panašu į Kinijos imitavimą.

„Rimtas emocinis ir sociopsichologinis poveikis, o ką jau kalbėti apie pasekmes švietimui ir jauniems žmonėms, mano nuomone yra nepriimtina. Tai pakenkė visai kartai moksleivių ir studentų“, – piktinosi M. Buschmannas.

M. Buschmannas, praeitą savaitę pirmą kartą užsikrėtęs COVID-19 virusu, taip pat minėjo, kad jis norėtų, jog valdžios institucijos rinktų daugiau ir geresnės kokybės duomenų apie pandemijos vystymąsi. Tarp jo siūlomų sprendimų – nuotekų testavimas, siekiant prognozuoti artėjančias pandemijos bangas.

„Netoleruotina, kad esame priversti spekuliuoti. Šis duomenų nepatikimumas turi baigtis“, – teigė ministras.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer