Po šešerių metų pertraukos sostinėje trečiadienį atidarytas olimpinis Lazdynų baseinas.
Simbolinę juostelę, žyminčią sporto objekto atidarymą, perkirpo kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas, sostinės meras Remigijus Šimašius bei Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Justas Kalinauskas.
Lazdynų baseinas veiklą pradės nuo trečiadienio 17 valandos, pranešė Vilniaus savivaldybė.
Čia įrengti 50 metrų olimpinio dydžio bei 25 metrų nardymo ir šuolių į vandenį baseinai, septyni tramplinai.
Olimpinio baseino gylis – trys metrai.
„Tai leidžia baseiną padaryti greitesnį, sportininkams jis yra labai tinkamas dėl mažesnio bangavimo, pasipriešinimo“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo V. Benkunskas.
Šalia baseinų yra 1,2 tūkst. vietų žiūrovams, taip pat – kavinės, treniruoklių, sauso baseino, persirengimo ir administracijos zonos. Lankytojams bus atvira penkių metrų skersmens sūkurinė vonia.
Baseinas pradžioje veiks be SPA ir pirčių zonų, jas planuojama užbaigti per maždaug metus nuo baseino atidarymo.
Vienu metu sporto objekte galės būti 700 lankytojų, tikimasi per metus iš viso parduoti apie 4000 ilgalaikių abonementų. Skirtingu laiku baseine sportuos daugiau nei 300 atletų.
Nuo kovo plaukimo treniruotes lankys per tūkstantį vaikų, o rudenį į pamokas atvyks dar mažiausiai 1,8 tūkst. antrokų.
Pasak R. Šimašiaus, sostinės sportininkai turės tinkamą vietą treniruotis, o baseino atidarymas leis antrokų mokymosi plaukti programą vykdyti visu pajėgumu.
„Mes kartais pražiūrime tokio masto problemą kaip saugumas vandenyje Lietuvoje. Turime nuostabią gamtą, ežerus, bet nebūtinai visi mokame plaukti, o tai atneša tragiškas pasekmes“, – kalbėjo Vilniaus meras.
„Tai, kad Vilniuje jau kuris laikas pradėjome programą ir dabar pilna apimtimi visi antrokai išmoksta plaukti, reiškia, kad po kažkiek metų visi suaugę vilniečiai mokės plaukti ir elgtis vandenyje“, – tęsė jis.
Tuo metu V. Benkunskas pabrėžė, kad sporto kompleksas „neturi konkurentų ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione“. Pranešime žiniasklaidai jis sakė besitikintis, kad baseine užaugs ne viena vandens sporto čempionų karta.
„Tai padaryti padės ir trenerių komanda, tarp kurių – plaukikas Giedrius Titenis ir pirmasis jo mokytojas, buvęs Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas“, – teigė V. Benkunskas.
Anot Lietuvos plaukimo federacijos generalinio sekretoriaus, komplekso atidarymas padės skatinti vilniečių fizinį aktyvumą ir sveikatinimą, prisidės Lietuvos plaukimo federacijai svarbių programų.
„Mokymo plaukti, skendimų prevencijos ir aukšto meistriškumo sportininkų rengimo“, – vardijo J. Kalinauskas.
Baseinuose veikia pakeliamo dugno sistemos, prevencinė dirbtiniu intelektu grįsta technologija, kurios detektoriai aptinka vos kelias sekundes ant dugno nejudantį objektą ir apie jį praneša gelbėtojams, teigiama Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.
Lankytojų bilietus ir ilgalaikes baseino narystes lankytojai gali įsigyti nuo vasario 13 dienos.
Sporto objektas vietoje nugriauto sovietmečio baseino pradėtas statyti 2017-aisiais, tačiau jo užbaigimo terminas atidėtas kelis kartus.
2020 metų pradžioje sostinės savivaldybė nutraukė baseino statybų sutartį su „Active construction management“ (buvusia „Irdaiva“) ir jos partnerėmis – bendrovėmis „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“, „Axis power“. Teigta, esą rangovai atsisako tęsti darbus.
Savivaldybės teigimu, jie buvo atlikę apie 40 proc. darbų, sumokėta apie 14 mln. eurų. Statybas perėmė naują konkursą laimėjęs Panevėžio statybos trestas.
Skaičiuojama, kad nuo pradinės beveik 22 mln. eurų sumos projekto kaina išaugo iki 35 mln. eurų.
Baseiną valdys savivaldybės įmonė „Active Vilnius“, vėliau bus skelbiamas privataus operatoriaus konkursas.