Pareigūnai protestuoja dėl per mažų kompensacijų už keliones į tarnybą: „Dar turi už tai susimokėti“

Turi susimokėti, kad galėtum atlikti savo tarnybą šalia. Su tokia kurioziška situacija skundžiasi susiduriantys šalies pareigūnai, mat kelionės į tarnybą kompensacija tokia maža, kad patiems tenka susimokėti daugiau nei pusę sumos už kurą. Pareigūnai sako pavargę tartis ir kalbėtis su Vidaus reikalų ministerija, tad išėjo protestuoti. Ministrė Agnė Bilotaitė rėžė: ši Vyriausybė, kaip jokia kita ankstesnė, rūpinasi pareigūnais, o protestuoti nėra reikalo.

Viename iš garažų sostinės centre – dešimtys balionų. Tačiau jie ne šventei paruošti.

Teisėsaugos pareigūnai ant jų rašo: „Padėka“ arba „Pažadas“. Su jais ruošiasi keliauti prie Vyriausybės.

„Kada pareigūnų reikia, taip, tada dėkoja, tada žada viską. Kada praeina bumas ar dar kažkas baigiasi, lieka tokie balionai su pažadais. Ir jie po biškį puch, puch, puch. Ir „nu, pareigūnai, supraskit, nu, blogai“, – kalba Pasieniečių profsąjungos pirmininkas Rimantas Liepa.

Pasieniečiai, policininkai, kalėjimų darbuotojai, muitininkai neretai tarnybą atlieka kituose vietose nei gyvena. Pavyzdys – kad ir Pravieniškių pataisos namai. Jų pareigūnė Ina Širvinskienė sako:

„Kasdien važiuoja, tarkim, iš Alytaus pirmyn ir atgal, jiems susidaro iki 100 kilometrų, iš Druskininkų…“

Pavyzdžiui, yra pasieniečių, gyvenančių Vilniuje, bet dirbančių Medininkuose. Per mėnesį jie į tarnybą ir iš jos nuvažiuoja daugiau nei 2000 kilometrų.

„O kompensaciją gauna už tas išlaidas 140 eurų. Maksimaliai tiek gali gauti“, – sako R. Liepa.

Tai kone dvigubai ar trigubai mažesnė suma nei ta, kurią kelionei išleidžia pareigūnas. Šiandien pareigūnui kompensacija už nuvažiuotą kilometrą yra 8 centai. Pareigūnai ją siūlo didinti bent iki penkiolikos.

„Saugodamas tėvynę arba policija žmones, piliečius saugodama, kad dirbtų dar turi už tai susimokėti. Tai yra nenormalu“, – tvirtina R. Liepa.

Pareigūnai sako dėl tarnybos kelionių kompensavimo į valdžią kreipęsi dar praėjusių metų lapkritį.

„Dėl pravažiavimo kompensavimo mes – Teisėsaugos pareigūnų federacija – jau apie metus susirašinėja su atsakingomis institucijomis. Ministerijos tiesiog nukreipia vieni pas kitus: Teisingumo ministerija į Vidaus reikalų ministeriją, Vidaus reikalų ministerija į Finansų ministeriją“, – teigia Teisėsaugos pareigūnų profsąjungos atstovas Darius Čekavičius.

Pareigūnai teigia pavargę klausyti valdininkų kalbų ir eina protestuoti prie Vyriausybės. Protestuotojus pakeliui į Vyriausybės pasitarimus aplanko ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Sprendimai yra pakeliui. Man tikrai yra klausimas, kodėl šiandien pasirinkta tokia forma“, – kalba A. Bilotaitė.

A. Bilotaitė taip pat pareiškia: nė viena ankstesnė vyriausybė taip nesirūpino pareigūnais, kaip ši.

„Visada mūru stojau už pareigūnus, už pareigūnų aprūpinimą ir motyvaciją. Ir man atrodo: kas jau kas, bet šita Vyriausybė rūpinasi pareigūnais“, – tikina A. Bilotaitė.

Pasak ministrės, jau šiemet biudžetas pareigūnų reikmėms yra rekordinis – 60 milijonų eurų, o kompensacijoms skirti papildomi 600 tūkstančių eurų.

„Ką reiškia 600 tūkstančių išskaidyti po visas tarnybas? Tai yra ašaros – zuikio ašaros“, – sako Teisėsaugos pareigūnų profsąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Tačiau ministrė įsitikinusi: nėra ko protestuoti.

„Ir tikrai žinome mes tuos klausimus ir nuolatos sprendžiame, tikrai nuolat palaikome kontaktą, ryšį su profsąjungomis ir ieškome tų sprendimų. – Bet kodėl tada tie žmonės dabar stovi čia, prie Vyriausybės? – Tai aš norėčiau pasirinkti kitokias formas“, – kalba A. Bilotaitė.

Profsąjungų atstovai klausia, kaip dar reikia tartis, jeigu tuoj metai susitikimų ir pokalbių prabėgs, o niekas taip ir nesikeičia?

„Absoliučiai niekas nejuda ir aš nebežinau kitų būdų, kaip dar galima sėsti ir kalbėtis. Nes važiavimo išlaidų kompensavimas yra ledkalnio viršūnė turbūt“, – teigia L. Soščekienė.

„Tarkim, jeigu atėjęs darbuotojas gauna 840 eurų ir turi išsinuomot butą Vilniuje, tai jūs, ko gero, įsivaizduojat, kiek jam lieka“, – sako D. Čekavičius.

Taigi jauni pareigūnai neretai dėl mažų atlyginimų pasitraukia iš tarnybos, o likusiesiems didėja darbo krūvis. Girdėdami kalbas apie rekordinius pinigus pareigūnai prie Vyriausybės leidžia pažadų ir padėkų balionus.

Ar kompensacijų už kelionių į tarnybą klausimą bus išspręstas, lieka neaišku. Vidaus reikalų ministerija dar skaičiuoja, ką papildomai galės skirti kitais metais.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer