Linkevičius naują sankcijų paketą vadina „apgailėtinu“: ES Rusijai daugiau sumokėjo už naftą, dujas ir anglį, nei skyrė pinigų pagalbai Ukrainai

Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kritikuoja Europos Komisijos siūlomą naują, jau septintąjį, sankcijų Rusijai paketą.

L. Linkevičius pastebi, kad Europos Sąjunga Rusijai sumokėjo daugiau pinigų už perkamą naftą, dujas bei anglį, nei skyrė pinigų pagalbai Ukrainai.

Apie tai jis skelbia socialiniame tinkle „Twitter“.

„Rengiamas 7-asis sankcijų paketas. Kam rūpi? ES dabar išsiuntė Rusijai daugiau pinigų pirkdama naftą, dujas ir anglis, nei išsiuntė Ukrainai į pagalbą. Naftos kainos kyla. Rublis yra dar stipresnis. Kai kurie vis dar nerimauja dėl „provokuojančių“ apribojimų. Apgailėtina“, – rašo L. Linkevičius

Penktadienį Europos Komisija paskelbė apie septintąjį sankcijų paketą Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą, tarp siūlomų priemonių – aukso embargas ir technologijų eksporto draudimo į Rusijos Federaciją pratęsimas.

Europos Komisija taip pat siūlo pratęsti sankcijas iki 2023 metų sausio, sakė EK pirmininkė Ursula von der Leyen. Sausio pabaigoje vyks terminų ir priemonių peržiūra. Be to, siūlomos naujomis sankcijomis uždrausti rusiško aukso importą ir kartu sustiprinti dvejopo naudojimo prekių ir pažangių technologijų eksporto kontrolę.

EK mano, kad tai sustiprins ES sankcijų suderinamumą su G7 partnerių sankcijomis ir sugriežtins ataskaitų teikimo reikalavimus, kad ES šalys aktyviau įšaldytų Rusijos turtą. ES sankcijos neturės įtakos prekybai žemės ūkio produktais tarp trečiųjų šalių ir Rusijos, pabrėžė ES.

Anksčiau JAV taip pat skelbė licencijas, pagal kurias su Rusija leidžiama prekiauti maisto produktais, sėklomis, vaistais ir kt. Tuomet JAV pabrėžė, kad sankcijų su Rusija susijusioms žemės ūkio prekėms, žemės ūkio technikai ir vaistams netaiko.

Europos diplomatijos vadovas Josepas Borrellas pridūrė, kad blokas ir toliau didins Rusijos prezidento Vladimiro Putino izoliaciją naujomis sankcijomis.

„Be šių priemonių, taip pat pateiksiu [ES] Tarybai siūlymus įtraukti į sąrašą kitus fizinius ir juridinius asmenis, įšaldant jų turtą ir apribojant galimybę keliauti“, – sakė D. Borrellas.

Europos Komisijai pristačius paketą, jį svarstys ES valstybės narės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer