Pastebėjote šį ženklą ant banko kortelės? Štai, ką jis reiškia

Kredito ir debeto kortelės būna įvairių spalvų ir kiekviena turi specialią funkciją. Šiomis dienomis ant kredito ir debeto kortelių galima rasti simbolį, kuris panašus į WiFi simbolį. Ar žinote, ką jis reiškia?

Jei ant jūsų kortelės yra šis simbolis, tai reiškia, kad jūsų kredito arba debeto kortelė turi bekontaktę funkciją ir, norint atsiskaityti, ja galima tiesiog paliesti skaitytuvą. Šiose kortelėse yra artimojo lauko ryšio (NFC) lustas, leidžiantis perduoti duomenis nedideliu atstumu, neliečiant prekybos vietos (PoS) įrenginio, rašoma businesstoday.in.

Patogus atsiskaitymo būdas

Oficialioje „Visa“ svetainėje rašoma: „Bekontakčiuose mokėjimuose naudojama trumpojo nuotolio belaidžio ryšio technologija, skirta saugiems mokėjimams tarp bekontaktės kortelės ar mokėjimą palaikančios priemonės ir bekontakčio kasos terminalo atlikti. Kai paliečiate savo kortelę PoS aparate su bekontakčiu simboliu, jūsų mokėjimas siunčiamas autorizuoti.“

Tokio atsiskaitymo privalumas yra tai, kad mokėjimas tokiu būdu yra greitesnis nei įprastai perbraukiant kortele, be to, jums nereikia vesti PIN kodo, kai suma neviršija nustatyto limito.

Vis dėlto pabrėžiama, kad toks būdas turi ir tam tikrų pavojų, nes vertėtų saugotis skaitmeninių kišenvagių. Tačiau pagrindiniai bankų prekių ženklai teigia, kad šis metodas yra saugus, nes kortelė turi būti labai arti mokėjimo aparato.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer