Perspėja apie artėjančią magnetinę audrą: štai, kada ji bus

Magnetinės audros – tai galingi Saulės spinduliuotės pliūpsniai, kurie turi poveikį ir tam, kaip jaučiatės. Jei paskutinėmis dienomis jaučiatės keistai, tam įtakos gali turėti ir siaučiančios magnetinės audros.

Magnetinės audros kyla, kai Saulės magnetinio lauko linijos įsitempia ir nutrūksta, sukeldamos galingus Saulės energijos pliūpsnius, rašo meteoagent.com.

Šią energiją sudaro krūvį turinčios dalelės, pavyzdžiui, protonai ir elektronai, kurie erdvėje skrieja itin dideliu greičiu. Kai šios dalelės pasiekia Žemę, jos sąveikauja su mūsų magnetiniu lauku ir atmosfera, sukeldamos įvarius padarinius.

Jos gali sukelti radijo ryšio sutrikimus, palydovų veikimo sutrikimus ir elektros tinklų gedimus.

Vasarį kils ne viena magnetinė audra

Saulės ir geomagnetinių audrų prognozė internetu apskaičiuojama naudojant palydovines NOAA, TESIS ir mokslines tarptautines meteorologijos laboratorijas visame pasaulyje.

Prognozės rodo, kad vidutinio stiprumo audra prasidėjo antradienį, vasario 7 d., ir tęsiasi iki penktadienio, vasario 10 d.

Vėliau viskas kiek nurims, tačiau nuo vasario 19 d. vėl prasidės vidutinio stiprumo saulės audra, kuri tęsis iki vasario 21 d. Didesnių magnetinių audrų vasario mėnesį nenumatoma.

Kadangi magnetinės audros gali paveikti įvairių prietaisų veikimą, ne paslaptis, kad tai turi įtakos ir sveikatai.

Nors kiekvieną žmogų tokios audros paveikia skirtingai, tačiau dažniausiai žmonės pastebi, kad jiems pasireiškia galvos skausmas, širdies permušimai, nuotaikų kaita, prasta bendra savijauta.

Mąstymas sulėtėja ir pasidaro chaotiškas, todėl gali padidėti neįprasto elgesio tikimybė. Be to, rasta koreliacija tarp magnetinių audrų ir nuotaikos. Teigiama, kad audros išderina biologinį laikrodį ir liauką, esančią smegenyse, kuri atsakinga už miegą. Tad jei jaučiatės mieguisti, kalta gali būti Saulė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer