Pauliaus Bagdanavičiaus šeimoje – nauji vėjai: dukros seka tėvų pėdomis

Atlikėjo Pauliaus Bagdanavičiaus šeimos mergaitės nepaliauja stebinti. Štai jie neseniai stebėjo spektaklį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kuris šeimai buvo išskirtinis – ant scenos kaip baletina pasirodė jų vyresnėlė dukra Paulina.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Neli Beliakaitės projektą „Coliukė“ stebėjusi mergaitės mama Lina Bagdanavičienė su vyru Pauliumi neslėpė susijaudinimo. Šioje iškilmingoje scenoje pirmąkart pasirodė jų pirmagimė Paulina.

Mergaitės mama sako, kad didelė scena – didelis iššūkis, dėl kurio buvo ir jauduliuko.

„Ant scenos ji nėra visiška naujokė, tačiau pirmą kartą pasirodė įspūdingo dydžio Nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje kaip tikrai balerina. Todėl jauduliuko buvo. Ji prieš pat pasirodymą vis mums kartojo, kad jaudinasi, šiek tiek bijo, tačiau mes visada ją drąsinome, stengėmės pozityviai nuteikti, pakelti nuotaiką ir kartojome, kad labai ja didžiuojamės ir viskas bus gerai.

Po pasirodymo ji jautėsi nuostabiai, pakylėtai, besididžiuojanti savimi, sveikinimu sulaukė ir nuo mūsų, ir nuo senelių“, – šyptelėjo ji.

Abi dukros muzikalios

Naujienų portalui tv3.lt L. Bagdanavičienė pasakojo, kad dukrelė nuo mažens nenustygo vietoje ir nuo pat mažų dienų stebino savo gabumais.

„Mūsų Paulytė nuo mažens buvo labai linksma ir judri mergaitė. Namuose niekada netrūkdavo muzikos, tad ir šokti ji visada mėgo. Pamenu kartą, būdama beveik 3 metukų apsivilko pūstą sijonuka, apsiavė batelius ir pradėjo suktis, šokti kaip balerina. Su balerinom norėjo visko – nuo drabužių iki stalo įrankių, puodelio ir lėkštutės. Nuo 4 metukų pradėjome ją leisti į baleto pamokas“, – sako moteris.

Vos pradėjus baleto pamokas mergaitės laukė ir pirmasis pasirodymas baleto akademijoje. „Aišku, pasirodymas buvo labai trumpas ir šiltas, nedaug ką dar tokių metukų vaikai parodo, bet ji atrodė ir viską mokėjo puikiai. Labai ja didžiavomės.

Nepabūgo pirmo pasirodymo ir šokti norėjo toliau, tačiau atejus karantino laikotarpiui, teko du metus mokytis namuose“, – atskleidžia L. Bagdanavičienė.

Bagdanavičių šeimoje muzikalus ne tik pats Paulius, bet pati Lina bei jos tėtis. Todėl dukrelių paveldėtas muzikalumas perduodamas iš kartos į kart`.

„Mūsų dukrelės muzikalios, o ypač mažoji Marija. Ji dar nemokėjo kalbėti, o jau dainavo savo kalba. Ir dabar „dainuoja, ką mato“, labia gerai intonuoja, kuria pati žodžius, melodiją, turi įspūdingą klausą, mato kaip šoka sesė, taip pat nori į ją lygiuotis, mėgdžioja šokiu žingsnelius. Tikimės, kad taip bus ir toliau“, – sako pašnekovė.

Nors ir pastebi abiejų dukrelių polinkį į menus ir kūrybą ir tikisi, kad mergaitės šio talento nepamirš, moteris tikina nenorinti per prievartą piršti veiklos.

„Tikrai nenorime dukrų spausti rinktis muzikinį kelią, žinom, kaip nelengva būti scenos, žinomu žmogumi. Aš manau, kad nereikia spausti atžalų – vaikas turėtų pats pasirinkti, ar bent jau mums tėvams stengtis įžvelgti vaiko pomėgius, matyti kryptį, kuria linkme jis nori keliauti. Muzika tikrai nemaišys pasirinkus ir kitą profesija, mokėti groti ir dainuoti tik pliusas gyvenime. Jai viskas seksis ir su noru mokysis ar muziką, ar chemiją – jei tik tas dalykas ir kryptis jai patiks“, – neslepia Lina.

Nuo rugsėjo į pirmą klasę pradedanti eiti vyresnėlė Paulina šiemet išlaikiusi egzaminus įstojo į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą.

„Mokyklos ji labai laukia, dažnai kalba, kad jau nori ten. Mes jau seniai ją pratiname prie minties, kad mokykloje labai įdomu, smagu, kas ji ten pasisems daug žinių, tad baimės nejaučia, laukia naujų pažinčių ir įspūdžių. Paulina labai jautri, bet tuo pačiu ir plepi mergaitė, mėgsta bendrauti, yra atvira, tad žinom, kad susidraugauti su nauju kolektyvu jai bus nesunku“, – apie pirmuosius žingsnelius mokykloje kalba mergaitės mama.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer