Pergalinga diena – Ukrainos kariai įžengė į Chersoną

Ukrainos žiniasklaida dalijasi nuotraukomis, kuriose įamžinta, kaip penktadienį Ukrainos ginkluotosios pajėgos įžengia į iki šiol rusų okupuotą Pietų Ukrainoje esantį Chersoną.

Nuotraukose ir vaizdo įrašuose matyti džiaugsmingai Ukrainos gynėjus pasitinkantys ukrainiečiai. CNN patvirtino nuotraukų autentiškumą ir tai, kad Ukrainos kariai išties įžengė į Chersoną.

Rusija skelbia užbaigusi atsitraukimą Ukrainos Chersono srityje

Rusija penktadienį pranešė Ukrainoje užbaigusi savo pajėgų atitraukimą iš vakarinio Dnipro upės kranto, Maskvai paskelbus, kad ukrainiečiams vykdant kontrpuolimą ji priėmė „sunkų sprendimą“ atsitraukti.

„Šiandien 5 val. ryto Maskvos (4 val. Lietuvos) laiku Rusijos pajėgų perkėlimas į kairįjį Dnipro upės krantą buvo užbaigtas. Dešiniajame krante nepalikta nė vieno karinės įrangos vieneto ar ginklo“, – sakoma Rusijos gynybos ministerijos pareiškime socialinėje žiniasklaidoje.

Kremlius savo ruožtu penktadienį pareiškė, kad Pietų Ukrainoje esantis Chersono miestas tebėra Rusijos dalis, nors Ukrainos pajėgoms vykdant kontrpuolimą Maskva paskelbė apie savo karių atitraukimą.

„Tai yra Rusijos Federacijai pavaldi teritorija. Jokių pokyčių čia nėra ir negali būti“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Ukrainos pareigūnai atsargiai vertino Maskvos vėlai trečiadienį paskelbtą pareiškimą, kad ji atitrauks pajėgas iš vakarinio Dnipro upės kranto Chersone. Toks atsitraukimas būtų didelė Rusijos nesėkmė regione, kurį Vladimiras Putinas tvirtina aneksavęs.

Reporterių paklaustas, ar Rusija dabar gailisi aneksavusi Chersoną, D. Peskovas atsakė, kad Kremlius to nesigaili.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer