Kadyrovo fantazijai ribų nėra: ėmė filmuoti reto kvailumo klastotes

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas, kaip juokiasi ukrainiečiai, atrado naują hobį – stand-up komediją. Jis šią savaitę „suvaidino“ dvejuose vaizdo įrašuose.

Pirmasis įrašas pasirodė dar pirmadienį. Čia jis kartu su aktoriumi, įkūnijančiu Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, jis vaidino, kaip neva išsigandęs Ukrainos prezidentas pasirašo pasidavimo aktą.

„Turime naują stand-up komiką. Don G*ndonas Kadyrovas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame netikras Zelenskis pasirašo pasidavimo aktą“, – tuomet rašė ukrainiečių naujienų agentūra UNIAN.

„Viskas vaizdo įraše verčia šlykštėtis – nuo frazės „Achmatas – tai jėga“ iki žudikų simbolio Z vietoj Ukrainos prezidento parašo“, – rašė ukrainiečiai.

Lyg to būtų negana, ketvirtadienį R. Kadyrovas paviešino dar vieną seriją.

„Turime pasakyti, kad tai – didžiausia gėda. Įraše akivaizdžiai blogoje šviesoje atsiduria ne Ukrainos prezidentas, o čečėnų avinas Ramzanas“, – pasidalijusi vaizdo įrašu rašo minėta naujienų agentūra.

Antrajame vaizdo įraše rodoma, kaip Čečėnijoje, Grozne, pas R. Kadyrovą atvedamas V. Zelenskis.

„Na, aš gi sakiau, don, jums, kad kita stotelė bus Grozne. Teisingai, jūs Groze?“ – vaizdo įraše aktoriaus, įkūnijančio V. Zelenskį, klausia R. Kadyrovas.

„Teisingai sakėte. Aš čia. Ramzanai Achmatovičiau, atleiskite, šikniui. Buvau kvailas, jaunas ir karštas. Labiausiai karštas. Ramzanai Achmatovičiau, prašau jūsų, paimkite mane pas save į Achmatovo batalioną eiliniu.

Pas mane yra yra toks mažas daikčiukas, stebuklingas dalykas, kuris leis man pamatyti priešą bet kur. Ir kai jį pamatysiu, sušuksiu: „Achmat“ jėga, o priešas apsišiks ir pabėgs“, – sako V. Zelenskį įkūnijantis aktorius.

„Palauk. Pas mus Achmatovo batalionas jau suformuotas. NATO renka tokius kaip tu, don. Ten ir eik, don, su savo, kaip tais, baltais miltais, don. Ten jums vieta, don“, – vaizdo įraše keikiasi R. Kadyrovas.

Kadyrovo nuopelnai Kremliaus režimui

R. Kadyrovas nuo 2007 m. vasario 15 d. Čečėnijos Respublikos vadovas, Kremliaus statytinis. Jis yra pirmojo Čečėnijos Respublikos prezidento Rusijos Federacijoje sudėtyje Achmato Kadyrovo sūnus.

Jis yra kaltas dėl autoritarinio diktatoriško režimo sukūrimo Čečėnijos Respublikoje, daugybės žmogaus teisių pažeidimų, jo oponentų, taip pat Vladimiro Putino režimo priešininkų Rusijoje, kankinimų, grobimų ir nužudymų, aktyvios V. Putino diktatūros paramos.

R. Kadyrovas nuo pat savo veiklos pradžios Čečėnijos Respublikos vadovybėje veikė Rusijos valdžios interesais, naikindamas ar baugindamas jos oponentus. Žmogaus teisių aktyvistai ne kartą kaltino R. Kadyrovą sistemingais žmogaus teisių pažeidimais: neteisminiais nužudymais, pagrobimais ir kankinimais, kuriuos vykdė ir vykdo „Kadyrovcai“ – R. Kadyrovo asmeninė gvardija, suformuota daugiausia iš buvusių kovotojų, kovojusių prieš Rusijos kariuomenę.

R. Kadyrovas taip pat buvo apkaltintas „kolektyvinės atsakomybės“ įvedimu Čečėnijoje prieš kovotojų, kurių namai buvo sudeginti iš keršto, artimuosius. Be to, R. Kadyrovas buvo apkaltintas slaptų kalėjimų sukūrimu Čečėnijoje, kuriuose nelegaliai buvo laikomi R. Kadyrovo režimo priešininkai.

Be žmogžudysčių Čečėnijoje, R. Kadyrovas taip pat buvo įtariamas prisidėjęs prie didelio atgarsio sulaukusių politinių žmogžudysčių už Čečėnijos Respublikos ribų: žurnalistės Anna Politkovskajos, čečėnų saugumo pareigūnų ir Kadyrovo oponentų Movladi Bojsarovo, Ruslano Jamadajevo, Umaro Israilovo, žmogaus teisių aktyvistės Natalijos Estemirovos ir politiko Boriso Nemcovo.

Pastaraisiais metais pasigirdo nauji kaltinimai R. Kadyrovui, kad gėjai yra persekiojami Čečėnijos Respublikos teritorijoje. Daugelis jų buvo priversti palikti Čečėnijos teritoriją ar net palikti Rusiją. Pats Kadyrovas atmetė kaltinimus gėjų persekiojimu, sakydamas, kad „Čečėnijoje tokių žmonių nėra“ ir siūlydamas amerikiečiams „pasiimti juos pas save“.

Šiuo metu R. Kadyrovas yra vienas pagrindinių Putino režimo ramsčių Rusijoje. Kadyrovas nuolat reiškė paramą V. Putinui ir ne kartą yra pareiškęs, kad jis yra jo „pėstininku“. Jis išreiškė grasinimus opozicijos lyderiams ir žurnalistams (Chodorkovskiui, Kasjanovui, Venediktovui), grasindamas jiems represijomis. Ramzano Kadyrovo asmeninė gvardija „Kadyrovcai“ tapo vienu pagrindinių Putino režimo baudžiamųjų organų, naikinančių režimo priešininkus Šiaurės Kaukaze ir bauginančių opoziciją visoje Rusijos Federacijoje.

R. Kadyrovą ir jo žmones Putino režimas aktyviai naudoja vykdydamas užsienio politikos agresiją. Yra žinoma, kad kadyroviečiai buvo aktyviai naudojami per susirėmimus Ukrainos pietryčiuose, ko pats Ramzanas Kadyrovas niekada neneigė. Taip pat Čečėnijos saugumo pajėgos aktyviai dalyvauja kare Sirijoje, Sirijos diktatoriaus Bašaro al-Asado pusėje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer