Prasigėrusius mobilizuotus rusus Kazanėje laiko narvuose už grotų

Socialiniuose tinkluose išplito nuotrauka iš „Kazan Ekso“ parodų rūmų, kuriuose buvo įkurdinti mobilizuotieji rusai iš apylinkių. Joje matyti vyrai, kurie gyvena specialiame grotuotame garde, atskirti nuo likusiųjų.

Vietos žiniasklaidai faktą, kad girtuokliaujantys mobilizuoti rezervinistai yra laikomi tokiomis sąlygomis, patvirtino vienas iš pašauktųjų ir vietos politikas.

„Pagrindinė „Ekspo“ bėda – alkoholis. Jį perdavinėjo mobilizuotųjų artimieji. Žmonės kur tik jo neslapstė. Iš pradžių daugiausiai degtinės plaukė mineralinio buteliuose, vėliau pradėjo į kolos ar fantos (butelius) pilstyti. Ko tik neprisigalvojo… Tačiau girti iškart buvo matyti. Tokiems buvo įrengta hauptvachta (vok. Hauptwache, – vėliau tapo kariuomenės kalėjimo sovietų kariuomenėje sinonimu). Tai toks narvas, kaip blaivykla. Jie ten valgė, miegojo, paprasčiausiai šiek tiek izoliuoti nuo visuomenės“, – „Business Gazeta“ pasakojo vienas iš šauktinių.

„Mobilizuotieji piliečiai yra piliečiai, kurie patenka į karo laikmečio teisės lauką. Disciplinuojanti vadų teisė leidžia jiems įkurdinti įtariamuosius dėl padarytų nusikaltimų į haputvachtą iki 48 valandų arba iki teismo sprendimo“, – „Astra“ cituojamas rusų mobilizuotųjų teises komentavęs Tatarstano tarnybos deputatas Almiras Michejevas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer