Karo ekspertas įvertino, ar Ukrainai įmanoma smogti Maskvai: jie pamiršo principą „Akis už akį, dantis už dantį“

Karo ekspertas Jurijus Fiodorovas sako, kad Ukraina galėtų panaudoti Vakarų tiekiamus bepiločius orlaivius arba savo sukurtus įrenginius, kad pajėgtų smogti Sevastopolio įlankai. O netgi primityviausias dronas gali pasiekti Maskvą, pažymėjo jis.

„Maskva pamiršo Senojo Testamento principus: „Akis už akį, dantis už dantį.“ Mano nuomone, šioje istorijoje su smūgiu Sevastopoliui yra du labai įdomūs momentai. Pirmas – kokie nepilotuojami orlaiviai naudojami. Į Ukrainą iš JAV atgabenami vadinami „Switch Blade 600“ – tai dronas „kamikadzė“, maždaug tokios pat paskirties kaip ir „Shahed 136 “. Tiesiog krenta kartu su sprogmenimis, nemeta amunicijos, o kartu su sprogmenimis neria ant taikinio ir jį sunaikina“, – pažymėjo ekspertas.

Kartu jis priminė, kad Ukraina gali pulti Krymo teritoriją, nes Vakarų partnerių ginklų naudojimo apribojimai okupuotoms teritorijoms netaikomi. Be to, jis sako, kad pačią Maskvą galėtų pasiekti netgi tie patys  „Shahed 136“, kurio nuotolis siekia iki 1500 kilometrų.

 „Sunkiausia dronuose yra orientavimo sistemos sukūrimas. Charkove yra labai geras orientavimo sistemų kūrimo centras, kuris praktiškai aprūpino visas sovietines raketas. Ten technologija išsaugota, intelektinis potencialas išsaugotas, yra, žmonės, kurie gali visa tai padaryti. Kalbant apie sisteminę kontrolę, Ukrainoje yra galimybių plėtoti ir sukurti valdymo blokus.

Taigi 40-50 kilogramų sprogmenų gali būti gabenama gana dideliu atstumu. Į Maskvą gali skristi net primityvusis  „Shahed 136“, kurio taktiniai ir techniniai duomenys rodo nuotolį nuo 1000 iki 1500 kilometrų“, – aiškino J. Fiodorovas.

Anot jo, žemėlapį su taikiniais į droną galės įkelti net mėgėjas, tad viskas įmanoma.

Sprogimas Sevastopolio įlankoje – kas žinoma

Spalio 29 d. laikinai okupuotame Sevastopolyje  nugriaudėjo galingi sprogimai . Vėliau tapo žinoma, kad buvo apgadinti keli Rusijos laivai, tarp jų fregata „Admirolas Makarovas“ ir jūrų minų ieškotojas „Ivanas Golubets“.

Tuo pat metu Rusijos gynybos ministerija  apkaltino Didžiosios Britanijos karinį jūrų laivyną  prisidėjus prie sprogimų Sevastopolyje ir dujotiekiuose „Nord Stream“ ir „Nord Stream-2“. Po to Rusija paskelbė  pasitraukianti iš grūdų sutarties .

Savo ruožtu Ukarinos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba išreiškė nuomonę, kad  Rusija planuoja pasitraukti iš „grūdų sandorio“, o sprogimai buvo panaudoti kaip pretekstas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer