Prie Dariaus kuriamų antkapių sustoja net svetimi: kiču vadina tik tie, kurie pavydi

Užsukus į bet kurias kapines vis dažniau akį traukia išskirtiniai antkapiai, ant kurių – 3D atvaizdai, piešiniai arba net mirusiųjų nuotraukos.

Prieš šešerius metus įmonę „Sententa“ įkūręs Darius Kondratavičius sako, kad 3D antkapius lietuviai renkasi dėl jų patogumo, tačiau neslepia – susiduria ir su nemenka pavydo doze.

Kaina siekia 3500 eurų 

Paprašytas pasidalinti, kaip kilo mintis įgyvendinti Lietuvoje tokią naujovę, įmonės vadovas D.Kondratavičius buvo atviras – idėja gimė po to, kai mirė jo artimas žmogus.

„Norėjosi kažkokio išskirtinumo. Kažko kitokio, negu buvome įpratę matyti iki tol. Ir mums pavyko – 3D antkapiai tikrai išsiskiria iš kitų.“

Tokius antkapius, pasak pašnekovo, dažniausiai renkasi tie, kurie neturi laiko rūpintis kapais, dažnai lankytis juose ir ravėti žolytes.

„Mūsų antkapiai uždengia pilną kapavietės plotą – būtent tai yra populiariausias sprendimas. Ir toks antkapis – vienkartinė investicija. Vidutinio dviviečio kapo uždengimas šiai dienai kainuoja apie 3000-3500 eurų.

Deda net nuotraukas

Pašnekovo teigimu, rinktis galima pačius įvairiausius piešinius. „Žmonės renkasi dėti mirusiųjų nuotraukas, kiti nespalvotus piešinius, o treti – ryškiaspalvius.

Negaliu pasakyti, ar vyrauja kokios nors mados bei tendencijos – viskas priklauso nuo kiekvienos šeimos. Vis tik labiausiai akį traukia šiuose antkapiuose jų tikroviškumas.“

Žmonės vadina kiču 

Vis tik tokie 3D antkapiai bei paminklai sulaukia ne tik malonių komentarų, bet ir itin neigiamų arba net įžeidžiančių replikų.

„Atsiliepimai tikrai įvairūs. Būna, dirbu kapinėse, o priėję žmonės pagiria, kad kapas atrodys labai gražiai. Kiti drąsiai sako, kad negražu arba tiesiog išvadina kiču.\

 

Negali būti visiems vienodai. Ir šiaip, žmonės Lietuvoje labai pavydūs. Patys negali sau leisti, todėl pavydi, kalba, kad žmonės tiesiog neturi kur dėti pinigų, todėl išlaidauja.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer