Prisiminė paskutinį karalienės norą prieš mirtį: džiaugiasi, kad jis išsipildė

Nors karalienei Elžbietai II buvo 96 metai, jos mirtis sukrėtė ne vieną. Ji buvo ilgiausiai valdžiusi monarchė Didžiosios Britanijos istorijoje – ji valdė net 70 metų. Prieš mirtį ji išsakė ir paskutinįjį savo norą, kurį pavyko įgyvendinti.

Jos Didenybė paskyrė savo gyvenimą tarnystei, o tai atsispindėjo jos pasiekimuose. Elžbieta II aplankė daugiau kaip 100 šalių, dalyvavo daugiau nei 21 tūkst. karališkųjų susitikimų.

Jos laidotuves, kurios vyko rugsėjo 19 d., stebėjo daugiau kaip 29 mln. žmonių visame pasaulyje. O kiek vėliau paaiškėjo, koks buvo vienintelis karalienės noras prieš mirtį, rašo thelist.com.

Savo laidotuves planavo pati

Žinoma tai, kad karalienė Elžbieta II labai daug prisidėjo prie savo pačios laidotuvių planavimo. Vienas iš prašymų buvo, kad choras sugiedotų giesmę, kur skambėjo nuleidžiant karalienės vyro, princo Filipo, karstą.

Laidotuvių metu taip pat buvo subtiliai paminėta kita svarbi karalienės gyvenimo diena – jos vestuvėms. Laidotuvės vyko Vestminsterio abatijoje, kurioje 1947 m. karalienė susituokė su savo vyru.

Nors šiuos asmeninius akcentus ji suplanavo vyro garbei, Elžbieta II turėjo paskutinį asmeninį norą.

Paskutinis noras išsipildė

Kai kurie mano, kad karalienės Elžbietos II laidotuvės buvo skirtos žmonėms, kuriuos ji paliko, o ne jai pačiai. Karališkoji biografė Penny Junor žurnalui „People“ sakė: „Ji nebūtų norėjusi tokios pompastikos ir ceremonijos, bet ji suprato savo vaidmenį. Net ir mirties patale ji tarnavo.“

Nors karalienės laidotuvėse buvo matyti daug tradicinių apeigų, monarchė teturėjo vieną prašymą, kuris buvo paskutinysis jos noras: Elžbieta II tiesiog norėjo būti palaidota šalia savo tėvų.

„Ji nenorėjo, kad Švento Jurgio koplyčioje stovėtų jos statula ar ji būtų laidojama atskirai. Kaip man kartą sakė jos pusseserė Margaret Rhodes, ji tenorėjo, kad tėvas ja didžiuotųsi“, 0 teigė istorikas Robertas Hardmanas.

Elžbietos II noras buvo išpildytas – ji palaidota Vindzoro pilies Karaliaus Jurgio VI memorialinėje koplyčioje, kartu su savo tėvu karaliumi Jurgiu VI, motina, seserimi princese Margaret ir vyru princu Filipu.

Turėjo dar vieną norą

Karališkieji šaltiniai teigia, kad karalienė taip pat norėjo, kad visa šeima galiausiai susitaikytų. Ji puikiai žinojo apie Sasekso hercogo princo Harry ir Velso princo Williamo nesutarimus ir norėjo, kad jie baigtųsi.

Pasak „Radar Online“, Elžbieta II norėjo, kad jos anūkai susitaikytų ir palaikytų gražius santykius.

Williamas ir Harry kartu su savo žmonomis, Velso princese Kate Middleton ir Sasekso hercogiene Meghan Markle, trumpam užkasė karo kirvius, kai netrukus po karalienės mirties sveikinosi su gedinčiaisiais prie Vindzoro pilies.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer