Rusijos prezidento Vladimiro Putino marionetė perspėjo, kad neva Londonas, jeigu kiltų Trečiasis pasaulinis karas, būtų pirmasis miestas, kuris būtų subombarduotas, rašo „Sky News“.
Rusijos Dūmos politikas Andrejus Guruliovas tai kalbėjo per propagandinę Rusijos televiziją „Channel 1“, paminėdamas, kad Jungtinės Karalystės sostinė nukentėtų pirmiausiai, jei Kaliningrado blokada taptų priežastimi pradėti karą.
„Per pirmąją oro operaciją sunaikinsime visą priešo kosminių palydovų grupę. <…> Niekam nerūpės, ar tai bus amerikiečiai, britai, vertinsime šias šalis kaip NATO sąjungininkes. Antra, sumažinsime priešraketinių gynybos sistemų skaičių, visur ir 100 proc. Trečia, tikrai nepradėsime nuo Varšuvos, Paryžiaus ar Berlyno. Pirmiausiai taikiniu taps Londonas“, – skleidė propagandą A. Guruliovas.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad žinia, kad pradedamas riboti tam tikrų prekių tranzitas į Kaliningradą sukėlė sąmyšį Rusijoje. Rusijos institucijos ir politikai ėmė grasinti skaudžiomis pasekmėmis Lietuvai, o rusiškoji propaganda pykčių spjaudosi ne tik savo šalies, bet ir užsienio žiniasklaidoje.
Politikos apžvalgininkai ir energetikos ekspertai sako, kad pirmasis ir visada labiausiai tikėtinas Rusijos ginklas yra dezinformacija, propaganda ir siekis išgasdinti
G.Nausėda apie Kaliningrado tranzitą: pati Rusija iki šiol į sankcijas žiūrėjo pro pirštus
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dėl tranzito į Kaliningradą ribojimo širstanti Rusija per pereinamąjį laikotarpį nuo kovo pati į sankcijas žiūrėjo pro pirštus.
Vis dėlto jis pabrėžė, kad šią situaciją ketinama aptarti Europos Vadovų Taryboje (EVT), ir tai nebus tik Lietuvos, bet ir visos Bendrijos klausimas.
„Man atrodo, kad pati Rusija, na, tiesiog galbūt šiek tiek pro pirštus žiūrėjo į šį sankcijų taikymą, galvojo, kad galbūt kažkaip kažkas, taip sakant, praneš. Ir šiandien mes matome, kad taip, Kaliningrado srityje žmonės apie tai žinojo mažai, bet turbūt tai nėra Lietuvos valdžios pareiga aiškinti Kaliningrado žmonėms, kas bus nuo dienos X, tai turėjo padaryti Rusijos valdžia, kuri puikiai žinojo apie ES priimtus sprendimus“, – trečiadienį lrt teigė G. Nausėda.
Jis taip pat pridūrė, kad Rusijos grasinimus reikia vertinti rimtai, tačiau tai – nėra naujiena.
Praėjusią savaitę įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) sankcijoms, Lietuva apribojo dalies rusiškų prekių tranzitą į Kaliningradą.
Maskva dėl šių priemonių ėmėsi grasinti atsakomosiomis priemonėmis Vilniui.
Reaguodamos į Kremliaus pareiškimus, palaikymą Lietuvai išreiškė Jungtinės Valstijos, Vokietija.