Putino sveikatos grimasos: po pokalbio su generolais prireikė medikų pagalbos

Kremliaus viešai neatskleista informacija nurodo, kad Vladimirui Putinui buvo suteikta „skubi medicininė pagalba“, kai jis sunegalavo kalbėdamasis su kariuomenės vadais, o gydytojai jam patarė „kol kas nepasirodyti viešai“.

„Telegram“ kanalas „General SVR“ pranešė, kad Rusijos prezidentas, pakildamas nuo savo stalo po neseniai surengtos vaizdo konferencijos su patarėjais ir karo vadovais, jautė „smarkų silpnumą ir galvos svaigimą“. „Prezidentui prireikė skubios medicininės pagalbos“, – tvirtino kanalas, kuris neva turi šaltinių Kremliuje, ir ne kartą tvirtino dėl tariamų Putino medicininių problemų, įskaitant vėžį ir Parkinsono ligą, rašo „Daily Mail“.

Teiginių neįmanoma patikrinti, tačiau teorija, kad despotas kovoja su daugybe sveikatos problemų, Vakaruose vis labiau populiarėja. Pastarosiomis savaitėmis pasirodė daugybė nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose Rusijos lyderis atrodo išsipūtęs ir jaučiasi nepatogiai, o kituose klipuose matyti, kaip jis patiria, atrodo, nekontroliuojamą kojų drebulį ir vaikščioja itin netiesiai.

Kanalas taip pat aprašė „galvos svaigimo“ incidentą, paaiškindamas staigų šios savaitės pranešimą, kad Putino kasmetinė tiesioginė tiesioginė transliacija – maratonas klausimų ir atsakymų, kai jis kelias valandas atsako į paprastų rusų klausimus – buvo atidėtas nenustačius pakeitimo datos. Jis buvo numatytas antroje birželio pusėje arba liepos pradžioje, tačiau dabar data nenurodyta.

„Telegram“ kanalas „General SVR“ teigia, kad jo autorius yra ištremtas Kremliaus generolas leitenantas, žinomas slapyvardžiu Viktoras Michailovičius, kuris tariamai turi prieigą prie informacijos, kurią Kremlius atsisako skelbti. Tai buvo pirmasis kanalas, rodantis, kad Putinas serga vėžiu.

„General SVR“ pranešė: „Jo konferencija atidėta neribotam laikui dėl nestabilios Vladimiro Putino sveikatos. Prieš savaitę prezidentė ruošėsi atsakyti į Rusijos piliečių klausimus birželio pabaigoje – liepos pradžioje. Tačiau gydytojai jam patarė artimiausiu metu ilgai nesirodyti viešai. Galbūt, jei pavyks stabilizuoti Putino sveikatą, renginys bus surengtas rugpjūtį… Prezidento negalavimą pastaruoju metu darosi vis sunkiau nuslėpti.“

Keturis iš pastarųjų penkerių metų Putino rengiamų vaizdo transliacijų buvo vykdoma birželio mėnesį, nors 2020 m. dėl pandemijos ji buvo atidėta iki gruodžio mėn. Pagal formatą Putinas atsako į Rusijos piliečių užduodamus klausimus viešu klausimų ir atsakymų formatu, kuris paprastai trunka keturias valandas ar ilgiau.

Įtarimai dėl Putino sveikatos prasidėjo praėjus kelioms savaitėms po to, kai vienas Rusijos saugumo tarnybos pareigūnas leidiniui „The Mirror“ pasakė, kad Putinui liko „ne daugiau nei dveji ar treji metai“ ir jis praranda regėjimą. Žinia apie Rusijos lyderio mirtiną ligą pasirodė kaip dalis slaptos Rusijos agento žinutės bėgliui ir buvusiam FSB agentui Borisui Karpičkovui. Pranešime buvo įspėta, kad Putinas atsisako nešioti akinius, nes baiminasi, kad tai parodys tam tikrą silpnumo formą.

Ši žinia pasirodė likus kelioms valandoms iki V. Putino pasirodymo valstybinėje televizijoje praėjusį mėnesį su Aleksandru Lukašenka Sočyje, kai jis buvo užfiksuotas nejaukiai sukantis kojas, kai pora susėdo pasikalbėti. Tai jau antras kartas, kai Putinas buvo nufilmuotas atliekant keistą judesį, kuris taip pat buvo užfiksuotas per susitikimą su Tadžikistano prezidentu ir kyla iš gandų, kad jis serga Parkinsono liga.

Putinas šiuo metu viešumoje, o ypač Maskvoje, buvo matomas gan retai, nepaisant pranešimų apie pastarojo meto sveikatos problemas.

Jis lygino save su Rusijos tironu Petru I, kai gyrėsi „atgausiantis“ žemes Švedijoje, keldamas naują grėsmę Europos saugumui. Putinas, kalbėdamas 350-ųjų caro Petro gimimo metinių proga, minėjo Didįjį Šiaurės karą, per kurį Maskvos vadovaujama antišvediška koalicija sugriovė Švedijos imperiją ir įtvirtino Rusiją, kaip naują imperinę galią, Europoje.

„Petras tiesiog kovėsi su Švedija ir užgrobė teritorijas“, – su šypsena veide kalbėjo Putinas, kalbėdamas apie Sankt Peterburgo įkūrimą žemėje, kuri kažkada priklausė Švedijai. „Jis nieko negaudavo! Jis atsiimdavo!“

Atsisakęs kitos istorinės nuorodos, šį kartą apie Narvos mūšį šiuolaikinėje Estijoje, kuriame pralaimėjo rusai, jis tęsė: „Kodėl jis ten nuvyko? Jis nuėjo ten, kad atimtų ir sustiprintų tai, kas yra rusų“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer