Rusai okupavo 95 proc. Luhansko: „Situacija yra labai bloga“

Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus pranešė, kad Rusijos karinės pajėgos užėmė apie 95 proc. Luhansko. Dar prieš kelias dienas užimtų teritorijų mastas siekė 90 proc.

Jis pažymėjo, kad padėtis Donbase yra „labai bloga“. Anot S. Haidajaus, Luhansko srities apšaudymas nesiliauja, rusų pajėgos naikina ištisas gyvenvietes, todėl Ukrainos kariškiai turi trauktis užimti naujas pozicijas, skelbia UNIAN.

Jis pažymėjo, kad Luhansko srityje „yra 25 priešo taktinių batalionų grupės – nuo 300 iki 500 žmonių, didžiulis kiekis technikos – jos nuolat šaudo į visas gyvenvietes, o Severodoneckas tiesiog naikinamas“.

Paklaustas, kiek Luhansko srities teritorijos yra užimta, S. Haidajus atsakė: „Apie 95 proc.“

Jis taip pat sakė, kad buvo apšaudytas greitkelis Lysyčanskas-Bachmutas. Anot S. Haidajaus, antradienį Rusijos pajėgos išvažiavo į kelią, įvyko susirėmimas, „orkai net spėjo pastatyti savo kelio užtvaras“, tačiau trečiadienį kelias jau nebeužtvertas, humanitarinė pagalba pristatyta.

S. Haidajus pažymi, kad Severodoneckas nėra apsuptas. Pasak jo, labai sunku pasakyti, kiek civilių liko miestuose ir kaimuose, nes niekas negali to patikrinti, eidamas nuo durų iki durų.

„Tačiau apytiksliais skaičiavimais, Severodonecke liko iki 15 000 gyventojų, o apskritai mūsų kontroliuojamoje Luhansko srityje – daugiau nei 40 000 žmonių“, – sakė jis ir pridūrė, kad 99 proc. jų nenori išvykti.

„Kai kurie žmonės galvoja, kad apšaudymas baigsis ir jų tai nepalies, jie grįš į savo butus ir namus – nesupranta ar nenori suprasti, tai tarsi stuporas. O dalis, deja, laukia „rusiško pasaulio“ – jų nėra daug, bet jie egzistuoja. Seni žmonės nenori palikti savo namų ir nežino, ką daryti toliau, ir jie kartoja vieną frazę: „Mes čia gimėme, mes čia ir mirsime“, – sakė S. Haidajus.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo teigimu, Rusijos karinės pajėgos yra susitelkusios į puolimo operaciją, siekdamos apsupti Lysyčansko ir Severodonecko miestus, o vėliau pasiekti Luhansko srities administracinę sieną.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer