Rusai pralaimi karą ore – nespėja gaminti naujų lėktuvų ir ruošti pilotų: britų žvalgyba

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija savo naujausioje ataskaitoje skelbia, kad Rusija pralaimi kovą ore – stipriai išseko jos oro pajėgos, kalbant ir apie orlaivius, ir apie patyrusias įgulas. Britų žvalgai teigia, kad greitai ši situacija nepasikeis, nes rusai nespėjai nei gaminti naujų orlaivių, nei rengti naujų pilotų.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

09:48 | Didžioji Britanija: rusams sunkiai sekasi atkurti savo oro pajėgas

2022 m. lapkričio 3 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnas pareiškė, kad Rusija Ukrainoje prarado daugiau nei dvigubai daugiau orlaivių nei per Sovietų Sąjungos ir Afganistano karą. 

Tai sudaro 278 orlaivius, prarastus Ukrainoje, o Afganistane – 119, savo naujausioje ataskaitoje rašo Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos žvalgyba ir priduria:

„Nors negalime savarankiškai patikrinti šių skaičių, Rusijos nuolatinį pranašumo ore trūkumą greičiausiai dar labiau apsunkina prastas parengimas, patyrusių įgulų praradimas ir padidėjusi rizika pridengti savo karius oro zonose, kur aktyviai veikia oro gynyba.

Mažai tikėtina, kad tai pasikeis per ateinančius kelis mėnesius. Rusijos orlaivių nuostoliai greičiausiai gerokai viršija jų pajėgumus gaminti naujus lėktuvų korpusus. Laikas, reikalingas paruošti kompetentingus pilotus, dar labiau sumažina Rusijos gebėjimą atkurti kovinį oro pajėgumą“, – konstatuojama britų žvalgų ataskaitoje.

09:20 | Rusų karių laiškas valdžiai: neteko 300 karių karių per 4 dienas trukusį „nesuvokiamą išpuolį“ – „Meduza“

Rusijos Federacijos Ramiojo vandenyno laivyno 155-osios jūrų pėstininkų brigados kariai išsiuntė laišką Primorės krašto gubernatoriui Rusijoje Olegui Kožemiakai, skųsdamiesi, kad patyrė didžiulių nuostolių Donecko srityje. 

Apie karių skundus savo valdžiai Rusijoje skelbia leidinys „Meduza“, remdamasis savo šaltiniais. Anot leidinio, apie šį skundą pranešė ištikimas Kremliaus propagandistas, karo korespondentas Aleksandras Sladkovas, buvusi Valstybės Dūmos pirmininko Viačeslavo Volodino patarėja Anastasija Kaševarova, ir kiti rusų šaltiniai, remiantys karą Ukrainoje.

08:57 | Kyjivas ruošiasi gyvenimui be elektros

Kyjivo meras Vitalijus Klyčko ragina gyventojus pasiruošti visiškam elektros energijos tiekimo nutraukimui. Kalbėdamas su Ukrainos „United News“, V. Klyčko sakė, kad visiško elektros energijos tiekimo nutraukimo atveju Kyjivo gyventojai turėtų pabandyti likti pas giminaičius už sostinės ribų.

„Jei turite giminių ar draugų už Kyjivo ribų, kur yra autonominis vandens tiekimas, orkaitė, šildymas, turėkite omenyje galimybę ten pasilikti tam tikrą laiką“, – sakė jis.

08:28 | Kremlius švelnina branduolinę retoriką

JAV Karo instituto (ISW) analitikai savo naujausioje ataskaitoje skelbia, kad Kremlius gali ir toliau rengti „branduolinius žaidimus“, siekdamas paskatinti JAV ir jos sąjungininkes daryti spaudimą Ukrainai, tačiau nesugebės priversti Kyjivo pradėti derybas.

„Instituto vertinimu, Rusijos branduolinio ginklo panaudojimas Ukrainoje tebėra mažai tikėtinas, o Kremlius dabar imasi veiksmų deeskaluoti savo branduolinę retoriką“, – rašoma ataskaitoje.

Analitikai pažymi, kad Kremliaus grasinimai branduoliniu ginklu nesugebėjo pakirsti Ukrainos politinės ir visuomenės valios toliau priešintis Rusijos invazijai.

„Ukraina ir jos tarptautiniai rėmėjai aiškiai pasakė, kad grasinami ginklu nesutiks su derybomis ir neatsisakys Ukrainos suverenios teisės į jos teritorijas“, – nurodė ISW.

Ataskaitoje teigiama, kad Kremlius tikriausiai privačiai išaiškino savo „branduolinę politiką“, siekdamas deeskaluoti santykius su Jungtinėmis Valstijomis ir jų sąjungininkais.

Be to, JAV ir jų sąjungininkų pareigūnai sakė, kad JAV prezidento Joe Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake‘as Sullivanas palaikė ryšį su Vladimiro Putino patarėju užsienio politikos klausimais Jurijumi Ušakovu ir Saugumo Tarybos sekretoriumi Nikolajumi Patruševu, siekdamas sumažinti branduolinio ginklo panaudojimo riziką.

Rusijos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Andrejus Kelinas spalio 26 d. taip pat pažymėjo, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu kelis kartus skambino savo kolegoms, patikindamas, kad Rusija nėra suinteresuota panaudoti branduolinį ginklą kare.

07:56 | Generalinis štabas: atmušti puolimai aštuoniomis kryptimis

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad Per pastarąją parą ginkluotųjų pajėgų daliniai atmušė okupantų atakas prie 8 gyvenviečių Donecko ir Luhansko srityse, Lysyčanske buvo sumuštas bataliono „Achmat“ dalinys.

Rusų pajėgų atakos buvo atmuštos Jampolio, Andrijivkos, Krasnohorivkos, Marijinkos, Pavlivkos, Vodianės, Novomichailivkos Donecko srityje ir Belohirivkos Luhansko srityje gyvenviečių srityse.

Lysyčanske buvo sumuštas bataliono „Achmat“ padalinys. Pasak generalinio štabo, bataliono nuostoliai sudarė daugiau nei 30 žuvusiųjų ir iki 15 sužeistų žmonių. 

07:23 | Zelenskis įspėjo – Rusija ruošiasi naujam didžiuliam smūgiui Ukrainos miestams

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neabejoja, kad Rusijos pajėgos kaupia ginklus ir ruošiasi naujam masiniam išpuoliui Ukrainoje. Jo teigimu, Rusija, užsisakydama naujų balistinių raketų iš Irano, ketina dar kartą atakuoti Ukrainos energetikos infrastruktūrą.

„Teroristinė valstybė telkia pajėgas ir priemones, kad galėtų pasikartoti didžiuliai smūgiai mūsų infrastruktūrai. Pirmiausia – energetikai. Tam Rusijai reikėjo Irano raketų. Mes ruošiamės reaguoti“, – savo naujausioje naktinėje kalboje sakė V. Zelenskis.

Šalies vadovas pažymėjo, kad su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen diskutavo apie Irano atsakomybę už dalyvavimą ginkluotoje Kremliaus agresijoje.

„Irano režimas turi būti nubaustas. Ir šį klausimą kelsime ne tik savo tradicinių partnerių lygmeniu. Visas pasaulis žinos, kad Irano režimas padeda Rusijai tęsti šį karą… Visi, kurie padeda Rusijai tęsti šį karą, turi atsakyti su ja ir už šio karo pasekmes“, – pabrėžė V. Zelenskis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer