Rusijos komunistų partijos lyderis: vyksta karas, būtina visuotinė mobilizacija

Rusijos komunistas Genadijus Ziuganovas pasiūlė skelbti šalyje mobilizaciją ir nebeapsimetinėti, kad vyksta „spec. karinė operacija“. Jo teigimu, vyksta karas ir „pralaimėti jo negalima“. Kremliaus atstovas D. Peskovas pažymėjo, kad „šiuo metu mobilizacijos klausimas nėra svarstomas“.

Rusijos komunistų partijos, kuri dažnai save pateikia kaip atsvarą ar net opoziciją valdantiesiems iš „Vieningosios Rusijos“ partijos, tačiau iš tiesų tėra tos pačios valdžios vertikalės dalis, suvažiavimo metu G. Ziuganovas prabilo apie visuotinės mobilizacijos būtinybę.

„Kuo specialioji karinė operacija skiriasi nuo karo? Karinę operaciją jūs galite nutraukti bet kuriuo metu. Karo nutraukti negalite, jis baigiasi arba pergale, arba pralaimėjimu. Aš link ko vedu, kad vyksta karas, ir pralaimėti jo mes neturime teisės. Dabar (nereikia) panikuoti. Reikia visiškos šalies mobilizacijos, reikia visiškai kitų įstatymų“, – aiškino jis.

Kremliaus atstovas D. Peskovas, žurnalistų šiandien paklaustas apie galimą mobilizaciją pareiškė, kad „šiuo metu tai nėra svarstoma“.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Pusiau oficialiai pripažįstama, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad Ukrainos žmonės pasirinko kelią į Vakarus. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“. Karo metu dažnai keitęs savo reikalavimus Kremlius šiuo metu nori, kad Ukraina atsisakytų savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.

Rusija jau beveik pusmetį bombarduoja Ukrainos karinius ir civilių objektus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės stabdo bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Beatodairiško Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir keli kiti Rytų Ukrainos miestai.

Rugsėjį Rusijos karinės pajėgos patyrė ryškių pralaimėjimų Charkivo srityje, ukrainiečiai atsiėmė didžiules savo šalies teritorijas šalies šiaurės rytuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer