Zacharova įgarsino Kremliaus melą: JAV „draudžia“ Ukrainai derėtis su Rusija

Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova ketvirtadienį pareiškė, kad Ukrainai nesileidžia į taikos derybas su Rusija, nes jai to esą neleidžia JAV.

„Amerikos administracija draudžia savo globotiniams Kyjive net galvoti apie derybas su mumis ir akivaizdžiai verčia juos kovoti iki paskutinio ukrainiečio“, – atkartodama Kremliaus propagandinę liniją žurnalistams ketvirtadienį sakė M. Zacharova, skelbia „Reuters“.

Taikos derybos tarp Rusijos ir Ukrainos buvo įšaldytos nuo balandžio pradžios, kai Stambule žlugo derybos dėl paliaubų.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis skeptiškai žiūri į taikos derybų perspektyvą, kol Rusijos kariai vis dar okupuoja Ukrainos teritoriją. Trečiadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad taikos deryboms su Ukraina „nėra prasmės“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas liepos 7 d. pareiškė, kad jo šalis „dar nieko rimtai nepradėjo“ Ukrainoje, ir išdrįso Vakarams pabandyti ją nugalėti mūšio lauke.

„Operatyvinė pauzė“

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas siekia, kad Kremliaus šeimininkas Vladimiras Putinas ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis galiausiai susitiktų Stambule tartis dėl kautynių nutraukimo ir oficialių taikos derybų pradžios.

Rusijos kariuomenė nevykdė didelių puolamųjų operacijų, kai šio mėnesio pradžioje užėmė paskutiniąsias ukrainiečių pajėgų tvirtoves kaimyninėje Luhansko srityje, kartu su Donecko sritimi sudarančioje Donbaso regioną.

Analitikai mano, kad Rusijos kariuomenė dabar perėjo į „operatyvinę pauzę“, per kurią bus papildytos ginkluotės atsargos ir pergrupuotos pajėgos.

Ukraina savo ruožtu stengiasi sužlugdyti Maskvos planus, rengdama vis galingesnes atakas prieš karinius sandėlius ir kitą logistikos infrastruktūrą, per kurias naudojamos iš JAV ir Europos gautos raketų sistemos.

JAV pareigūnai mano, kad Rusija mėgina kompensuoti savo nuostolius, tardamasi dėl šimtų kovinių dronų įsigijimo iš Irano.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer