Rusijoje atsisveikinama su susprogdinta nacionalisto Aleksandro Dugino dukra

Maskvoje šimtai žmonių antradienį susirinko atsisveikinti su įtakingo nacionalistinių pažiūrų filosofo Aleksandro Dugino dukterimi, žuvusia per automobilio sprogdinimą, dėl kurio Rusija kaltina Ukrainą.

A. Duginas – aktyvus Kremliaus karinės kampanijos šalininkas, kuris, kaip manoma, yra artimas prezidentui Vladimirui Putinui – galėjo būti išpuolio, pareikalavusio jo 29 metų dukros Darjos Duginos gyvybės, tikrasis taikinys.

Kyjivas neigia kaip nors prisidėjęs prie šio incidento. Gedintys žmonės, kurių daugelis atnešė gėlių, pagerbė D. Duginos atminimą Maskvos Ostankino televizijos centro salėje, kur virš atviro karsto buvo pakabintas nespalvotas velionės portretas.

A. Duginas ir jo žmona, abu apsirengę juodai, sėdėjo šalia dukters karsto.

„Ji žuvo už žmones, už Rusiją, fronte. Frontas – jis yra čia“, – per ceremoniją sakė filosofas.

A. Dugina žuvo šeštadienį, kai jos automobilyje padėta bomba sprogo jai važiuojant greitkeliu Pamaskvyje. Maskvos teigimu, už išpuolį atsakingos Ukrainos žvalgybos tarnybos, tačiau Kyjevas tokius kaltinimus atmeta.

Rusijos įtakinga saugumo agentūra FSB pirmadienį, praėjus vos dviem dienoms po incidento, pareiškė, kad „išsprendė“ bylą, o kaip užpuolikę įvardijo vieną ukrainietę, esą pabėgusią į Estiją.

Pasak FSB, nusikaltėlė išsinuomojo butą tame pačiame pastate, kur gyveno A. Dugina, ir sekdavo ją automobiliu – tai leidžia daryti prielaidą, kad A. Dugina buvo numatyta auka.

Tačiau Rusijos žiniasklaida pranešė, kad A. Duginas ir jo dukra paskutinę minutę pakeitė planus, todėl A. Dugina sėdo už tėvo automobilio vairo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer