Rusijos banko vadovė rusus apsuko aplink pirštą: pavogė 8 milijonus eurų ir dingo ore privačiu lėktuvu

Rusijos banko vadovė Inessa Brandenburg, kuri buvo apkaltinta pavogusi daugiau nei 8 milijonus eurų, buvo išduota Maskvai, kad stotų į teismą. Grynuosius ji pakeitė kanceliariniais popieriais.

Kaltinamoji slapstėsi Ispanijoje, kur 2018 metų sausį apvogusi Tiumenės „Siberian Bank“ atšaką Rekonstrukcijos ir vystymo projektams ir išvyko, rašo dailystar,co.uk.

Apstulbę tarnautojai įspėjo policininkus, kai jie sužinojo, kad iš banko saugyklos dingo 561 milijonas rublių ir jie buvo pakeisti raštinės reikmenimis. Tyrėjai greitai išaiškino kruopštų sukčiavimą, tačiau kol jie atpažino Brandenburg, ji privačiu lėktuvu pabėgo į Maskvą, o vėliau išvyko į Berlyną.

Tačiau dabar, praėjus daugiau nei ketveriems metams, praėjusių metų rugsėjį Ispanijoje ji buvo susekta ir grąžinta į Rusiją, kur stos prieš teismą. Manoma, kad Brandenburg buvo viena iš vagystės organizatorių, kartu su artimu draugu Grigorijumi Romanuta. Tyrėjai teigia, kad Romanuta – banko bendrasavininkas ir valdybos pirmininkas.

Jis esą buvo paskyręs Brandenburg į banko direktorių tarybos pirmininko pavaduotojos pareigas. Jos pareigos leido jai gauti papildomų grynųjų pinigų siuntų į banką.

Norėdama gauti pinigų, ji teigė, kad dėl žemų palūkanų normų į banką plūsta klientai, norintys atsiimti santaupas. 2018 m. sausio 26 d. vakare Brandenburg tariamai paėmė tuos grynuosius pinigus iš saugyklos. Tuo tarpu bendrininkas Sergejus Kuznecovas lėšas iš pastato išnešė devyniuose maišuose. Trys su grobimu susiję vyrai – tarp jų Kuznecovas, bet ne Romanuta – nuo ​​tada buvo nuteisti ir įkalinti.

„Newsflash“ gautame pranešime Rusijos vidaus reikalų ministerijos atstovė Irina Volk teigia: „Rusijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnams sėkmingai bendradarbiaujant su Interpolu Rusijos pilietė Brandenburg buvo Ispanijos perduota Rusijai. Ji kaltinama kartu su kitais asmenimis įvykdžiusi didelio masto nusikaltimą. Nusikaltimas įvykdytas 2018 metais. Tuo metu kaltinamoji buvo vieno iš Tiumenės bankų valdybos vicepirmininkė.

Tyrėjai išsiaiškino, kad ji pasinaudojo savo pareigomis, kad galėtų patekti į saugyklą. Kartu su bendrininkais ji pavogė daugiau nei 560 mln. rublių, jie iš banko buvo išnešti sportiniuose krepšiuose. Grynųjų pasigesta tik po savaitgalio. Per tą laiką kaltinamoji išnuomotu lėktuvu išskrido iš Maskvą, iš kur ir į užsienį. Iškelta byla pagal Rusijos Federacijos Baudžiamojo kodekso 158 straipsnio 4-ąją dalį. Trys nusikaltimo dalyviai sulaikyti, stojo prieš teismą, jiems skirta laisvės atėmimo bausmė.

Brandenburg ir dar vienas įtariamas jos bendrininkas buvo įtraukti į Interpolo ieškomų asmenų sąrašą. Praeitų metų rugsėjį moteris sulaikyta Ispanijoje, buvo patenkintas prašymas ją perduoti Rusijos pareigūnams“.

G. Romanuta nuo teisėsaugos vis dar slapstosi.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer