Zelenskis skelbia apie triuškinantį Ukrainos gynėjų proveržį: atsikovojo Vilniaus, Kauno ir Panevėžio rajonų dydžio teritoriją

Prezidentas Volodymyras Zelenskis savo naujausioje vakarinėje vaizdo žinutėje pranešė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos išvadavo jau daugiau nei 6000 kvadratinių kilometrų Ukrainos žemės nuo okupantų. Tai prilygtų maždaug trijų Lietuvos savivaldybių plotui kartu sudėjus – Vilniaus rajono, Kauno rajono ir Panevėžio rajono (5801 kv. km).

Nuo rugsėjo pirmųjų dienų iki šiandien mūsų kariai jau išlaisvino daugiau nei 6000 kvadratinių kilometrų Ukrainos teritorijos rytuose ir pietuose. Mūsų kariuomenės judėjimas tęsiasi“, – vaizdo žinutėje sakė Ukrainos lyderis.

V. Zelenskis tuo pačiu padėkojo 57-ajai atskirajai motorizuotajai pėstininkų brigadai, kuri atsigavo po sunkių kovų rytuose ir „labai drąsiai, labai užtikrintai juda į priekį pietų kryptimi“, taip pat kitiems Ukrainos pajėgų daliniams.

Sėkmingi smūgiai rusams

Pastarosiomis savaitėmis Ukraina vykdo sėkmingą kontrataką Pietų ir Rytų kryptimis, atsikovodama vis daugiau gyvenviečių.

Ukraina sekmadienį pareiškė, kad jos pajėgos, tęsdamos didelio masto kontrpuolimą šalies rytuose, stengiasi išvyti Rusijos karius iš gyvenviečių aplink strategiškai svarbų Iziumo miestą.

„Mūsų pajėgos įžengė į Kupjanską. Charkivo srityje tęsiasi gyvenviečių Kupjansko ir Iziumo apylinkėse išlaisvinimas“, – sakoma ukrainiečių kariuomenės pranešime, paskelbtame praėjus 200 dienų nuo Rusijos invazijos pradžios.

Kyjivo pajėgos teigia per kontrpuolimą atkovojusios jau mažiausiai 30 miestų ir kaimų rytinėje Charkivo srityje.

Rusija iš pradžių teigė, kad siunčia į Charkivo sritį pastiprinimą, tačiau šeštadienį Maskva paskelbė, kad atitraukia savo karius į piečiau esančią Donecko sritį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer