Ukraina prigavo išdaviką: pareigūnas iš Rusijos spec. tarnybų gaudavo tūkstančius

Ukraina prigavo liaudies deputato padėjėją, kuris dirbo Rusijos Federacijos federalinei saugumo tarnybai, praneša UNIAN. Pareigūnas perduodavo Rusijai žvalgybos informaciją apie tarptautinį bendradarbiavimą ir apie Ukrainos pajėgų elgesį.

Apie tai savo „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos saugumo tarnyba (SBU).

„SBU atskleidė Ukrainos liaudies deputato padėjėją dėl išdavystės. Kaip Rusijos agentas, jis vykdė žvalgybinę ir ardomąją veiklą valdžios institucijose. Pareigūną užverbavo 5-osios tarnybos 9-ojo skyriaus darbuotojas Jurijus Vodolazkis. FSB (Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos – aut. past.), kelionės į Maskvą metu. Vėliau agentą perdavė savo vadovui – Dmitrijui Zubarevui.

Savo rusų kuratoriui išdavikas perdavė žvalgybinę informaciją apie tarptautinį bendradarbiavimą, vidaus politinį kursą, sienos stiprinimą su Rusijos Federacija ir ATO/OOS (antiteroristinių operacijų/jungtinių pajėgų – aut. past.) veiksmais Ukrainos rytuose“, – sakoma ataskaitoje.

Už bendradarbiavimą su Rusija deputato padėjėjas iš Rusijos specialiųjų tarnybų kas mėnesį gaudavo nuo 1,5 iki 4 tūkstančių dolerių.

Žvalgybos duomenims rinkti išdavikas naudojo įvairiausias asmenines pažintis ir deputato padėjėjo statusą. Ukrainos tyrėjai jam pateikė įtarimą išdavyste. Jam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Šiuo metu ikiteisminis tyrimas baigtas, medžiaga pateikta teismui.

Kiek anksčiau Ukrainos kariai Chersone užfiksavo visą tinklą Ukrainos išdavikų.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer