Rusų karių laiškas valdžiai: neteko 300 karių karių per 4 dienas trukusį „nesuvokiamą išpuolį“ – „Meduza“

Rusijos Federacijos Ramiojo vandenyno laivyno 155-osios jūrų pėstininkų brigados kariai išsiuntė laišką Primorės krašto gubernatoriui Rusijoje Olegui Kožemiakai, skųsdamiesi, kad patyrė didžiulių nuostolių Donecko srityje.

Apie karių skundus savo valdžiai Rusijoje skelbia leidinys „Meduza“, remdamasis savo šaltiniais. Anot leidinio, apie šį skundą pranešė ištikimas Kremliaus propagandistas, karo korespondentas Aleksandras Sladkovas, buvusi Valstybės Dūmos pirmininko Viačeslavo Volodino patarėja Anastasija Kaševarova, ir kiti rusų šaltiniai, remiantys karą Ukrainoje.

Visą karių laiško tekstą paskelbė „Telegram“ kanalas „Grey Zone“. „Meduza“ negali patvirtinti teksto autentiškumo, nes duomenų apie laiške minimus nuostolius bei nurodytas pavardes A. Sladkovas ir A. Kaševarova nemini.

„Grey Zone“ teigimu, laiške rašoma, kad jūrų pėstininkai mini tokius nuostolius – „apie 300 žuvusių, sužeistų ir dingusių be žinios“ per keturias dienas trukusį „nesuvokiamą išpuolį“ Pavlivkos kaime netoli Vuhledaro Donecko srityje.

Anot tariamų laiško autorių, jų vadai – „generolas Muradovas ir jo tėvynainis Achmedovas“ – suplanavo puolimą taip, kad pirmasis „uždirbtų premijas Generalinio štabo viršininko“ Valerijaus Gerasimovo akivaizdoje, o antrasis gautų Rusijos didvyrio titulą.

„Jiems niekas nerūpi, jie tik nori parodyti save. Jie vadina žmones mėsa“, – rašoma laiške.

Jūrų pėstininkai prašo O. Kožemiakos kreiptis į aukščiausiąjį vadą su prašymu į jų teritoriją atsiųsti „nepriklausomą“ komisiją, nesusijusią su Gynybos ministerija, rašoma laiške.

Savo ruožtu rusų leidinys „Readovka“ skelbia, kad O. Kožemiaka išsiuntė kreipimąsi į kompetentingas institucijas ir karinę prokuratūrą, prašydamas patikrinti informaciją apie tariamus nuostolius Pavlivkoje.

Lapkričio 5 d. Rusijos leidinys „Verstka“ pranešė, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų surengto apšaudymo metu prie Makijivkos kaimo, Luhansko srityje, buvo sunaikintas mobilizuotų rusų batalionas iš Voronežo srities. Pranešta apie šimtus žuvusių rusų karių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer