Scenos karalienę Katunskytę Palangoje išvysite rečiau: paaiškino, kodėl

Be legendinės atlikėjos Vitalijos Katunskytės koncertų, kuriuose skamba visiems puikiai žinomi hitai, vasaros Palangoje tikriausiai neįsivaizduoja nė vienas poilsiautojas. Jau daugiau kaip 30 metų viename populiariausių Lietuvos kurortų dainuojanti atlikėja sako, kad nors ją ir kankina sveikatos problemos, ji nuo scenos neketina nulipti tol, kol bus reikalinga savo mylimiems gerbėjams.

Vis dėlto ji pripažįsta, kad šią vasarą stengėsi sumažinti darbo tempą ir daugiau laiko skirti poilsiui ir laikui su jos aplankyti iš užsienio grįžusia dukra Monika ir kitais artimaisiais.

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su scenos karaliene tituluojama atlikėja, moteris nestokojo geros nuotaikos ir pasidžiaugė, kad šiuo metu gyvena puikiai. Vos prieš kelias savaites grįžusi iš Palangos, kur beveik mėnesį laiko atostogautojus džiugino savo koncertais, moteris sako šiuo metu labiausiai norinti pailsėti.

Nori skirti daugiau laiko poilsiui

Atlikėjai svarbu atgauti jėgas, nes prieš akis, kaip ir kiekvienais metais, laukia darbinga vasara ir dar ne vienas koncertas Palangoje bei pasirodymai privačiose šventėse, gimtadieniuose, vestuvėse.

Tačiau moteris atvirauja, kad šiemet ji nusprendė surengti šiek tiek mažiau koncertų, nes nori pailsėti ir patausoti sveikatą.

„Pasidėliojau, kad ir man būtų laiko, kalbant atvirai, reikia ir save mylėti, juk visų pinigų nesurinksi, nors visi mes norim užsidirbti. Visada būdavo, kad į Palangą atvažiuoju nuo birželio ir koncertuoju iki rugsėjo vidurio, beveik keturis mėnesius.

Tačiau jau taip nebegaliu. Gal ir galėčiau, bet kam čia reikia „žudytis“? Reikia dėl savęs pagyventi ir duoti sau atostogų, gal dar sugalvosiu išvažiuoti kur pailsėti“, – teigia V. Katunskytė.

Aplankyti grįžo dukra Monika

Visą likusį laiką po koncertų legendinė atlikėja sako išnaudojanti poilsiui ir laikui su šeima. Moteris labiausiai džiaugiasi praleistu laiku su dukra Monika, kuri jau 9-erius metus gyvena Londone ir šiuo metu yra grįžusi vasaros atostogų.

Kadangi atlikėjai dėl sveikatos problemų nepavyksta pačiai nuvykti pas dukterį, tenka laukti, kol ji grįš jos aplankyti. V. Katunskytė, kalbėdama apie Moniką, negaili gražių žodžių ir tvirtina, kad jos ryšys su dukra yra labai stiprus.

„Dukrytė yra atskridusi, tai noriu pasidžiaugti, seniai matėmės. Mano dukra labai faina, aš ją labai myliu, gerbiu.

Vaikas mane be proto myli. Net kai ji būna išvažiavus, mes kasdien per ekraną bendraujame po kokius 7 kartus“, – apie santykius su dukra kalba atlikėja.

Moteris džiaugiasi kiekvieną dieną jaučianti Monikos meilę ir rūpestį bei sako pastebinti, kad dukrai praleistas laikas kartu taip pat yra labai brangus.

„Ji man sako „mamyte, aš tau išpirksiu kelionę, kur tu nori, jei reikia, aš tau pagelbėsiu.“ Ne paslaptis, ten (Londone – aut. past.) atlygiai kitokie, vaikas koncertuoja, su lietuvių bendruomene dirba su koncertais.

Aš sakau, kad žiūrėtų savęs ir savo šeimos, o aš jau kaip nors. Bet ji sako, kad va galim išvažiuot kažkur abi su vaikais“, – apie dukros rodomą dėmesį pasakoja atlikėja.

Anot V. Katunskytės, dukra pas ją paviešėti planuoja apie mėnesį. Moteris pasakoja, kad šį laiką Monika nori kiek įmanoma labiau išnaudoti, todėl yra suplanavusi jau ne vieną išvyką su vaikais po įvairius Lietuvos miestus. Tačiau V. Katunskytė sako šias keliones dėl sveikatos problemų tikriausiai praleisianti.

„Aš jai sakau gal jūs važiuokit be manęs, vis tiek ten reikia ir paeiti, ir pavaikščioti, jeigu nori tą poilsį turiningą turėti. Bet ką jau su tomis mano kojelėmis… Aš tiek „prisidavus“ Palangoje, bent dar kokią savaitę noriu ramiai namuose padrybsoti“, – juokiasi atlikėja.

Dėl sveikatos problemų koncertuoja sėdėdama

Moteris neslepia, kad darbą scenoje šiek tiek apsunkina ir šlubuojanti sveikata. Atlikėja turi problemų su stuburu, todėl jos abi kojos nutirpusios. Sunkiai vaikštančiai scenos žvaigždei dažnai tenka įsikibti į kito žmogaus parankę.

Kadangi sveikatos problemos apsunkina vaikščiojimą, V. Katunskytė sako nebegalinti scenoje judėti taip kaip anksčiau.

„Yra tų problemų, su metais jos ateina, niekur nepabėgsi. Bet aš džiaugiuosi, kad, sulaukus tokių metų, dar yra „pusė velnio“. Aišku, galėtų būti geriau, bet yra kaip yra.

Ne paslaptis, kad dabar aš dainuoju atsisėdusi ant baro kėdės. Būna, kad žmonės dėl to keistai sureaguoja, bet ką daryti, kai yra blogai su nugara ir skauda?

Aš niekada nemeluoju, visada pasakau klausytojams, kad yra skausmai ir, kad jie neįsižeistų. Jau tiek metų prašokinėjau ant scenos su savo „gabaritais“, bet dabar atėjo toks laikas, kai turiu savo „minkštąją dalį“ padėti ant baro kėdės“, – šmaikščiai pasakoja V. Katunskytė.

Tam, kad galėtų būti scenoje, moteris stengiasi stiprinti savo sveikatą. Ji reguliariai lankosi masažuose ir reabilitacijose.

„Jeigu nieko nedaryčiau ir nuleisčiau rankas, tai gal net į vonią nebeįlipčiau. Jeigu nori dalyvauti scenoje, tai reikia savimi rūpintis, o jeigu nebenori, tai užsidek žvakę ir lauk pabaigos“, – šmaikštauja atlikėja.

Neplanuoja nustoti koncertuoti

Nepaisant sveikatos problemų, atlikėja scenoje atiduoda visą energiją ir stengiasi nudžiuginti kiekvieną klausytoją. Moteris sako, kad nors kartais apie save girdi ir piktų komentarų, dažniausiai ją pasiekia gražūs gerbėjų žodžiai, kurie kiekvieną kartą sušildo scenos žvaigždės širdį.

„Būna, kas komentuoja, kad ką jau čia, paseno ta Vitalija. Mes visi senstam, aš nesakau, kad jaunėju. Bet, visgi, būkim „biedni“, bet teisingi, į mano koncertus vis tiek žmonės eina.

Dar turiu visokių užsakymų, tai, vadinasi, esu paklausi. Žmonės gali mane „lazdavoti“ ir šnekėti, ką nori, bet yra šimtai gražių atsiliepimų. Žiūrovai mane dar myli“, – šypsodamasi pasakoja V. Katunskytė.

Joks atlikėjos koncertas nesibaigia be gerbėjų prašymo pakartoti kai kurias žinomas dainas. Nors scenos žvaigždę mylintys klausytojai linguoja ir dainuoja kone kiekvienos dainos metu, pasak V. Katunskytės, yra keletas hitais tapusių kūrinių, kurie žmones tiesiog veda iš proto.

„Yra vienas kitas hitas, kurių žmonės pastoviai prašo. Tai tokie kaip „Pražydo sodai“, „Aš moteris“. Jau tie „sodai“ atrodo atsibodę, bet žmonėms vis tiek jų reikia. Bet dabar labiausiai „ant bangos“ yra „Robinzonas“, net nežinau, kodėl“, – šypsosi moteris.

Garsi atlikėja neslepia, kad, nors koncertų maratonai ją išvargina, nuo scenos nulipti ji dar neplanuoja. Moteris sako jaučianti, kad yra reikalinga publikai. O ir be širdžiai mielo darbo ji negali įsivaizduoti savo gyvenimo.

„Kai nieks nebeskambins, nebekvies, aš priimsiu tą natūraliai. Juk turėsiu kažkada nulipti nuo scenos, niekur nedingsiu. Bet taip dar nesinori, aš labai myliu savo darbą.

Dar noriu dainuoti, pajuokauti su žiūrovais, liežuvį „palaidyti“. Kaip tai yra faina, žinokit, čia mano rogės. Sakau, jeigu man reiktų dar kartą gyvenime rinktis specialybę, tai tikrai rinkčiausi tą pačią.

Tik juokauju, kad, jeigu neturėčiau talento, nebūčiau balsinga, skardžiabalsė dainininkė, tai dirbčiau taksiste, nes man labai patinka vairuoti“, – šypsosi moteris.

Kainų šuolio Palangoje nepastebi

Paklausta, ar per tiek koncertavimo metų Palanga ir publika jai atrodo pasikeitusi, V. Katunskytė sako šiek tiek pokyčių pastebinti. Pasak jos, tautiečiai, atvykę pasiklausyti koncertų į kavines, neperka tiek daug maisto kaip anksčiau. Dabar, pasak atlikėjos, daugelis apsiriboja vos keliais užkandžiais ir vienu kitu stipriuoju gėrimu.

„Anksčiau stalai būdavo tokie turtingi maistu, alkoholiu, net lūždavo. Dabar taip kuklokai, sakyčiau“, – pastebi atlikėja.

Iš poilsiautojų išgirdusi, kad kainos Palangoje išaugusios, V. Katunskytė sako to per daug nepastebėjusi, nes pati po kavines nevaikšto. Tačiau kavinėje, kurioje moteris koncertuoja, dirbantis personalas ją patikino, kad kainų galima rasti visokių.

„Vienose kavinėse, kokiose nors prestižinėse, kainos didesnės, o kitose mažesnės. Kavinėje, kurioje dainavau, dienos pietūs kainavo gal septyni ar aštuoni eurai.

Už tai gauni sriubos, antrą patiekalą ir atsigerti. Man atrodo, kad nėra tikrai tragiškai. Aišku, jeigu su šeima, tėvai ir vaikas, tai brangoka, nieks nesako.

Bet, brangieji, jūs supraskit, kad reikia išlaikyti ir kavinės darbuotojus, mokėti algas, mokesčius. Kiti žmonės nesupranta, nori, kad už du eurus būtų visas komplektas pietų“, – sako V. Katunskytė.

Moteris sako pastebėjusi, kad birželį, kai šilti orai dar pernelyg nelepino, kurorte poilsiautojų buvo mažiau. Tačiau ji sako tikinti, kad ateinantys mėnesiai bus kitokie ir pasiklausyti jos koncertų, kaip ir kiekvienais metais, susirinks būrys žmonių.

Išgirsti atlikėjos hitais tapusias dainas gerbėjai dar turės galimybę liepos ir rugpjūčio mėnesio viduryje. Šiais laikotarpiais moteris planuoja koncertuoti po kelias savaites.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer