Šermenyse pamatytas vaizdelis alytiškę net nupurtė: „Trūksta žodžių“

„Laidotuvės visada buvo ir bus itin jautri ir subtili tema, apie kurią nesinori daug kalbėti ar apkalbėti. Vis dėlto nutinka kartais tokių dalykų, kurių nesinorėtų daugiau nei matyti, jei girdėti. Kažkaip tikiuosi, kad šis pasakojimas atkreips žmonių dėmesį ir tokių klaidų niekas nebedarys“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Vilma.

Esu mokytoja, su paaugliais mokykloje daug kalbame apie šiuolaikinį pasaulį, madas, pagarbą kitiems. Vis dėlto kartais atrodo, kad informacijos jaunoji karta negauna visiškai, o jeigu gauna, tai tik tai, kas jiems patiems yra aktualu ir svarbu.

Taigi, dabar apie laidotuves, kuriose neseniai buvau. Tai buvo mano tolimo giminaičio šermenys. Pabuvau juose kelias valandas, pabendravome su seniai matytais giminaičiais.

Kai trumpam prisėdau, mano dėmesį prikaustė atėjusi jauna mergina. Sakyčiau, paauglė, kokių 16-17 metų. Ji atėjo visai viena, jos niekas neatlydėjo.

Į šermenis ji atėjo su visiškai trumpu mini sijonėliu, aukštakulnėmis kaukšinčiomis basutėmis ir marškinėliais ant petnešėlių.

Šokiravo apranga

Paliko gėlę, pastovėjo prie urnos ir išėjo. Pabuvo trumpai, vos kelias minutes, tačiau paliko įspūdį, apie kurį iki šiol galvoju, nors praėjo nemažai laiko.

Nejaugi jaunoji karta nežino, kaip reikėtų rengtis, einanį į šermenis ar laidotuves? Ar tikrai padoru rengtis mini sijoną, aukštakulnius ir apnuoginti kūną? Man trūksta žodžių apie tokius žmones, kurie savo apranga parodo nepagarbą tiek sau, tiek kitiems.

Juk tikrai būtų gerokai geriau, jei mergina būtų bent skarą užsimetusi arba kokį švarkelį. Tebūnie ji skubėjo – bet net ir skubant galima kažką sugalvoti. Man tiesiog yra baisu, kaip visiškai nemąsto mūsų šių dienų jaunimas.

Atrodo, kalbi ir kalbi apie tas vertybes, moralę, pagarbą, o čia va – ateina lyg į vakarėlį. Juk ta mergina turi tėvus, namus – kažkas matė, kad ji ėjo apsirengusi būtent šitaip. Ar jau šiais laikais negalima pasakyti?

O kas svarbiausia, jeigu ji atpažins save, tai ras man šimtus argumentų, kodėl taip padarė, tikrai sugalvos pasiaiškinimus, nes gi šiais laikais „negalima vertinti kitų“, „kritikuoti gali tik specialistai“ ir „reikia žiūrėti į save“. O va man, žinokit, tik ir norisi pasakyti, kad čia peržengtos ribos ir, galų gale, tikrai egzistuoja ir padorumas, ir pagarba!

Autorius: skaitytoja Vilma

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer