Šie dingę lietuviai vis dar nerasti: dingimus gaubia paslaptys

Kone kiekvieną dieną pasirodo pranešimai apie dingusius ir ieškomus asmenis. Deja, kai kurios dingimų istorijos taip ir neturi pabaigos – dingusiųjų artimieji ieško metų metus, tačiau neatsiranda nė vieno siūlo galo, kuris padėtų išnarplioti, kas įvyko.

Aivaro Kilkaus, Sandros Grafininos ir Evaldo Rusio dingimai iki šios dienos šiurpina Lietuvą. Ir iki pat šiandien jų dingimą vis dar gaubia paslaptys.

Aivaras Kilkus

Baikeris A. Kilkus dingęs nuo 2017 m. spalio 15 dienos. Tądien, apie 17 val., jis motociklu išvyko iš namų Vilniuje, tačiau taip ir nebegrįžo. Jo buvimo vieta nebuvo žinoma.

Netrukus po jo dingimo buvo surengta didelio masto paieška, į kurią įsitraukė Viešojo saugumo tarnyba, gyventojai. Po kelių dienų Varėnos rajone buvo rastas apgadintas A. Kilkaus motociklas ir šalmas. Tąkart kelta pagrobimo versija.

A. Kilkaus ieškota šukuojant miškus, išieškota teritorija tarp Aukštadvario kartodromo ir Velnio duobės.

Per daugiau nei du mėnesius nuo jo dingimo, pareigūnai nustatė keturis įtariamuosius, kurie galėjo būti susiję su šia istorija, buvo pradėtas nužudymo bylos tyrimas.

Įtarimai buvo pareikšti baikerių klubo „Vorai MC“ lyderiui Laurynui Baltrūnui, jo žmonai ir dar dviem įtariamojo aplinkos žmonėms.

2019 m. vasario 21 d. įtarimai L. Baltrūnui, jo žmonai D. Baltrūnienei ir K. Jakui panaikinti. Iki pat šiandien, praėjus daugiau nei penkeriems metams, kūnas vis dar nerastas, o dingimo aplinkybės – paslaptingos.

Sandra Grafinina

2018 metais šalį sudrebino žinia apie buvusios multimilijonieriaus žmonos, buvusios „Olialia pupytės“ 28-erių Sandros Grafininos dingimą.

Tų metų liepos 17 d. į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi Sandros sesuo ir pranešė, kad nuo 2018 m. liepos 1 d. negali susisiekti su Didžiojoje Britanijoje gyvenančia seserimi.

Nustatyta, kad liepos 1 d. S. Grafinina iš D. Britanijos sugrįžo į Lietuvą. 2018 m. liepos 24 d. paskelbta, kad S. Grafininos ieškoma ne tik Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje, bet ir visoje Šengeno erdvėje.

Keltos versijos, kad ji dingo be žinios savo noru arba buvo pagrobta. Tačiau po kurio laiko Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato atstovas atskleidė, kad dviejų vaikų mama ieškoma kaip dingusi be žinios, pagrobimo versija buvo atmesta.

2018 m. rugpjūčio 14 d. Šiauliuose policijos pareigūnai sulaikė buvusį S. Grafininos vyrą Nigelą Westą, jam pareikšti įtarimai dėl moters nužudymo, paieškos tyrimas perkvalifikuotas į tyrimą dėl nužudymo.

N. Westas kurį laiką buvo suimtas, tačiau tyrimui stringant 2018 m. rugsėjį vienintelis įtariamasis buvo paleistas į laisvę, pritaikytos kitos kardomosios priemonės. 2019 m. lapkritį N. Westo advokatas pranešė, kad jo klientui buvo nutraukti įtarimai ir panaikintos visos kardomosios priemonės.

Per visą paieškos laikotarpį pasirodė įvairiausių pranešimų, neva S. Grafinina buvo pastebėta gyva arba kažkas jos vardu esą kelis kartus buvo prisijungęs mobiliojoje pokalbių programėlėje „WhatsApp“, tačiau nė viena versija nepasitvirtino. Iki pat šiandien nežinoma daugiau detalių apie jos dingimą.

Evaldas Rusys

2021-ųjų spalio 18 d. pasirodė naujienos apie 1990 m. gimusio tatuiruočių meistro Evaldo Rusio dingimą. Žinią apie tai pranešė jo bičiulė Justina Partikė, kuri su savo vyru Vyteniu ir E. Rusiu dalyvavo šventėje. Tačiau pastarasis iš šventės namo nebegrįžo.

Pranešta, kad E. Rusys paskutinį kartą buvo matytas tą savaitgalį, tarp 00:00-01:00 val., prie Klaipėdos viešbučio, vilkėjo raudoną kostiumą.

Vėliau Klaipėdos VPK paskelbė, kad 2021 m. spalio 17 d. apie 00:01 val. vyras išėjo iš renginio Naujojo Sodo g., Klaipėdoje.

Po draugų vestuvių dingusio vyro ieškojo narai, neatmesta versija, kad po šventės jis galėjo įkristi į upę ir nuskęsti. Peržiūrėta daugybė vaizdo įrašų iš įvairių kamerų, buvo nustatyta galimai paskutinė jo buvimo vieta – Šiaurinis ragas prie Dangės upės.

Vyro buvo intensyviai ieškoma vandenyje, paieškai pasitelkti narai, specialus povandeninis dronas, valtis su sonaru. Vėliau į paiešką įsitraukė ir kinologai, ekstrasensai.

Jo ieškojo ir gausios savanoriškai į paiešką prisijungusių miesto gyventojų ir iš kitų miestų atvykusių žmonių pajėgos.

Praėjus kuriam laikui po E. Rusio dingimo, gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad vandenyje pastebėtas nuskendusio jaunuolio kūnas. Deja, atvykę į vietą, gelbėtojai kūno nerado.

Kad ir kokios pajėgos buvo sutelktos jo paieškai, nepavyko rasti jokių pėdsakų. Prabėgus beveik pusantrų metų, E. Rusys vis dar nerastas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer