Smūgis Lavrovui: 20 metų patirtį turintis rusų diplomatas išdėjo jį į šuns dienas, pasmerkė karą ir išėjo iš darbo

Rusijos misijos patarėjas Jungtinėse Tautose Borisas Bondarevas atsistatydino iš pareigų, pasisakė prieš karą ir kritikavo savo vadovą, Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

„Ministras Lavrovas – geras šios sistemos degradavimo pavyzdys. Per 18 metų jis praėjo kelią nuo profesionalo ir intelektualo, į kurį norėjosi lygiuotis daugeliui ministerijos pareigūnų, iki žmogaus, nuolat transliuojančio prieštaraujančius vienas kitam pareiškimus ir grasinančio pasauliui (įskaitant ir pačią Rusiją) branduoliniu ginklu!“ – aiškino rusų diplomatas.

B. Bondariovas 20 metų dirbo Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijoje patarėju. Savo paviešintame kreipimesi jis paragino kitus rusų diplomatus JT ir visame pasaulyje sekti jo „moraliniu pavyzdžiu“ ir atsistatydinti.

Agresyvus Putino karas su Ukraina, o iš esmės ir su visu Vakarų pasauliu, – tai ne tik nusikaltimas prieš ukrainiečių liaudį, bet ir, tikėtina, pats sunkiausias nusikaltimas prieš Rusijos liaudį“, – rašė jis atsišaukime, kurį paviešino savo „LinkedIn“ paskyroje.

Jo teigimu, per visus savo darbo metus diplomatu jis nejautė tokio gėdos jausmo, kaip vasario 24-ąją, kuomet sužinojo apie pradėtus karo veiksmus Ukrainoje.

„Rusija daugiau nebeturi sąjungininkų, o toliau šalis tik dar labiau degraduos ir trauksis“, – aiškino jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer